تاکید نماینده پارلمان فرانسه بر لزوم مذاکره با بشار اسدبه عنوان مهم ترین راه حل بحران سوریه

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دمشق، ژان فردریک پوآسون عضو حزب مخالف راستگرای دمکرات مسیحی افزود:یافتن راه حلی سیاسی برای اوضاع سوریه، واقعا مستلزم گفت وگو با رییس جمهوری این کشور است که قدرت را در دست دارد و توسط مردم این کشور انتخاب شده است.
پوآسون پس از ملاقات با جهاد اللحام رییس مجلس سوریه گفت: تصمیم گیری در باره رهبری سوریه به کشورهای بیگانه ارتباط ندارد، بلکه به مردم سوریه مربوط می شود.
پوآسون که به همراه 2 عضو دیگر مجلس فرانسه از سوریه دیدار می کند، قرار است روز چهارشنبه با اسد در دمشق ملاقات کند.
دولت فرانسه از ابتدای بحران سوریه در سال 2011 بشدت و با سرسختی از تروریست هایی که قصد سرنگونی دولت این کشور را داشته اند، حمایت می کرده است.
فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز روز سه شنبه پیش از برگزاری شام کاری به میزبانی وزارت امور خارجه فرانسه با شرکت شماری از کشورهای غربی و همپیمانان عرب آنان در باره سوریه مذاکره می کنند.
پوآسون به روزنامه نگاران گفت: عملیات هوایی روسیه علیه گروه های تروریستی در خاک سوریه که از 30 سپتامبر (8 مهر) شروع شده، به تثبیت اوضاع کنونی این کشور کمک کرده است و به تدریج تروریست های داعش را وادار به عقب نشینی می کند.
لحام در مذاکره با نمایندگان مجلس فرانسه تایید کرد که انتخابات پارلمانی سوریه سال آتی میلادی مطابق برنامه از پیش تعیین شده، برگزار خواهد شد.
وی افزود: پس از برگزاری این رای گیری، دولت جدیدی در سوریه تشکیل خواهد شد.
وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته میلادی برگزار شد و اسد بر اساس قانون اساسی سوریه، دارای اختیارات قانونی است.
یک نماینده مجلس روسیه هفته گذشته پس از دیدار از دمشق گفت: اسد تمایل خود را برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری تازه ابراز کرده و آماده نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری است.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز قبلا به لزوم آمادگی سوریه برای برگزاری انتخابات جدید اشاره کرده بود.
اسد در انتخابات سال 2014 برای یک دوره 7ساله جدید، مقام ریاست جمهوری کشورش را به دست گرفت.
سه نماینده از احزاب راستگرای مخالف دولت فرانسه، امروز (سه شنبه) برای دیدار با “بشار اسد» رییس جمهوری سوریه وارد دمشق شدند.
این سفر در پی نخستین دیدار پوآسون با رئیس جمهوری سوریه در ماه ژوئیه (تیر/ مرداد) صورت می گیرد که در جریان آن وعده گفت و گوهای بیشتر داده شده بود.
“اگزاویه بروتون» (Xavier Breton) از حزب “جمهوریخواهان» فرانسه و “ورونیک بس» (Véronique Besse) از حزب کوچک “جنبش فرانسه» دو نماینده دیگری هستند که پوآسون را در این سفر همراهی می کنند.
‘بروتون’ ریاست گروه مطالعه واتیکان و ‘بس’ مسئولیت گروه مطالعه مسیحیان شرق را در مجلس ملی فرانسه برعهده دارد.
پیشتر دو هیات پارلمانی فرانسه برای سفرهایی که “کاملا شخصی» اعلام شده بود، در ماه مارس و سپتامبر به سوریه سفر کرده بودند.
کشورهای غربی در مه 2012 (اردیبهشت 91)، تصمیمی مشترک برای قطع مناسبات دیپلماتیک خود با سوریه اتخاذ کردند.
شبک **خاورم**1486** 1917

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.