تامین آب پایانه مرزی زرباطیه عراق برای رفاه زائران اربعین

حسین کلانتری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال حاضر تمام امکانات استان ایلام برای رفاه زائران در ایام اربعین به کار بسته شده و خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در استان وجود ندارد.

وی بیان داشت: یک مسئله و دغدغه جدی در بحث امکانات مرز زرباطیه در کشور عراق وجود دارد که طی توافق هایی قرار است علاوه بر حل مشکل گیت های ورود و خروج در این مرز، آب این پایانه نیز تامین شود.

کلانتری عنوان کرد: این کار به منظور رفاه حال زائران و تسهیل در رفت و آمد انجام می شود چراکه امکانات طرف مقابل در مرز زرباطیه بعد از خروج از مرز مهران جوابگو نیست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام تصریح کرد: وزیر کشور عراق نیز روز گذشته از مرز مهران بازدید کرد و قرار شد هیچ زائری بدون اخذ ویزا از مرز خارج نشود که البته قرار است در مرز مهران یک نمایندگی جهت صدور ویزا مستقر شود.

وی عنوان کرد: به طور کلی بیش از یک هزار میلیارد ریال در بخش زیرساختهای مرز مهران برای اربعین هزینه شده که بخش مهمی از مشکلات سال گذشته حل شده است.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.