تئاتر ایرانی 'اسارت شیشه ای' در مالزی به روی صحنه می رود

به گزارش ایرنا، این برای نخستین بار است که تئاتری ایرانی با مضونی از دفاع مقدس که توسط چند هنرمند ایرانی در مالزی تهیه شده است به روی صحنه می رود.
داستان تئاتر اسارت شیشه ای ترکیبی از شاهنامه فردوسی به عنوان بزرگ ترین و برجسته ترین اثر حماسه ای جهان است که قصد دارد با ارتباط دلاوری ها، نام آوری ها و جنگاوری های هشت سال دفاع مقدس، گامی در جهت بیشتر زنده نگه داشتن استقامت رزمندگان اسلام در این دوران را نشان دهد.
توجه به آشنایی نسل جوان امروز با دلاوری های رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی هشت ساله و رستم در شاهنامه فرودوسی که به قول نویسنده بعضا ‘اصلا نمی دونن فرودسی کی بوده، اشتباه می گیرند که مدیر گروه بوده یا فالوکننده مطالب…!!! فامیل جناب زاکربرگ بوده که تو فیس بوک پست می گذاشته یا قوم و خویش این خانمه که نویسنده هری پاتر هست’، از جمله اهداف نمایش این تئاتر است.
این تئاتر قصد دارد با تاکید بر حماسه قهرمانی های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس ضمن حفظ یاد و خاطره این دوران، توجه به صلح در آینده و جلوگیری از تجاوزات نظامی به دیگر کشورها را مورد تاکید قرار دهد.
این تئاتر کاری از گروه هنری طلوع خورشید است که فریدن محمدتبار در نقش روزبه نقال خوان، پوریا نیک فرد در نقش رشید جانباز و فراز محمدتبار در نقش کودک در آن به ایفای نقش می کنند.
زهره بهرامی علاوه بر کارگردانی، نویسندگی و طراحی این اثر را بر عهده دارد.
تئاتر یک ساعته ‘اسارت شیشه ای’ در سالن ‘ام.سی.ای’ شهر کوالالامپور به روی صحنه می رود.
پیش از این، تئاترهای ایرانی در حاشیه کنفرانس ها و جشنواره های مختلف در مالزی به روی صحنه رفته است، اما ‘اسارت شیشه ای’ نخستین اثری ایرانی است که به صورت مستقل به اجرا در می آید.
ترجمه انگلیسی دیالوگ های این تئاتر در حین اجرای اثر برای بینندگان خارجی روی یک نمایشگر نشان داده می شود.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.