بی‌توجهی به گسترش منکر جامعه را به تباهی می‌کشاند

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی اسلامی صبح دوشنبه در جمع آمران به معروف و ناهیان از منکر استان که با حضور جمعی از مسئولان استان در دادگستری قزوین برگزار شد اظهارداشت: مطالعه و بررسی اهداف امام حسین (ع) در نهضت کربلا نشان می دهد گسترش فساد چه آسیبهایی به جامعه وارد کرده و امروز هم باید از تاریخ درس بگیریم و نسبت به ترویج منکر حساس باشیم و نسبت به آن عکس العمل نشان دهیم.

وی تصریح کرد: وقتی در دربار یزید حدود الهی تعطیل شده و شراب خواری رواج یافته بود، حاکمان بیت المال را متعلق به خود می دانستند و هزار فامیلی راه افتاده بود دیگر بیت المال در دست افراد خاصی بود و به اصطلاح اختلاس های میلیاردی در جامعه بیشتر شد امام ناچار به قیام شد تا از فساد جلوگیری کند.

آیت الله اسلامی عنوان کرد: امام حسین(ع) کاری کرده که در دنیا هنوز صدای اسلام و اذان شنیده می شود به طوری که گاندی می گوید من همان را می گویم که امام حسین (ع) گفته است و این افتخار برای ما مسلمانان کافی است که سالار شهیدان رهبر معنوی و اخلاقی همه ماست.

وی تصریح کرد: پس از شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش تا امروز مجالس عزاداری بسیاری برگزار می شود که این ایام بهترین فرصت برای بیان احکام و مسائل مربوط به اسلام است.

در این مراسم که جمال انصاری رئیس کل دادگستری قزوین و ایوب رحیمی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین هم حضور داشتند از تعدادی از فعالان امر به معروف و نهی از منکر استان تجلیل شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.