بیش از 40 درصد مدارس کشور هوشمند است

به گزارش خبرنگار ایرنا سید علی حسینی روز چهارشنبه در حاشیه همایش قطبی تجارب برتر مدارس هوشمند در سنندج در جمع خبرنگاران، آمار مدارس کشور را 100هزار مدرسه ذکر کرد و افزود: هوشمندسازی در این مدارس در پنج مرحله نیمه الکترونیک، الکترونیک، نیمه هوشمند، هوشمند و هوشمند پیشرفته دسته بندی می شود که کمتر از 15درصد از مدارس کشور به مرحله نهایی یعنی هوشمند پیشرفته رسیده است.
او با بیان اینکه در هوشمند سازی مدارس اولویت خاصی قرار نداده ایم گفت: مدارس به صورت داوطلبانه برای هوشمندسازی اقدام می کنند و وزارت آموزش و پرورش نیز به مدارس دولتی کمک می کند.
به گفته او وزارت آموزش و پرورش به مدارس غیردولتی در بحث تامین اعتبار و تجهیزات برای هوشمندسازی کمک نمی کند اما سیاست گذاری ها و برنامه های این وزارتخانه در این گونه مدارس باید رعایت شود.
او اظهار کرد: با توجه به تنوع و تخصصی بودن دروس دوره متوسطه، این مدارس اقبال بیشتری به هوشمندسازی نشان دادند و از دو سال قبل نیز با ورود درس کار و فناوری به دروس پایه پنجم و ششم، هوشمندسازی را در این مقطع شروع کردیم.
او به رایزنی وزارت آموزش و پرورش با وزارت فناوری اطلاعات در جهت اختصاص نوت بوک به برخی از کلاس هایی که تاکنون هوشمندسازی نشده اشاره کرد و گفت: در برخی از استان ها از جمله کردستان این طرح آغاز شده است.
مشاور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در ادامه میزان اعتبارات هوشمندسازی مدارس کشور را در سال گذشته 250 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: تمام این بودجه را برای هوشمندسازی مدارس دوره ابتدایی با توجه به ورود درس کار و فن آوری اختصاص دادیم.
به گفته حسینی بودجه امسال نیز برای ارتقای پایه های پنجم و ششم در بحث هوشمند سازی به این دو پایه اختصاص یابد.
او سهم کردستان را از اعتبار سال گذشته هوشمندسازی مدارس را 9میلیارد و 301 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: این مبلغ برای خریداری تجهیزات 345 مدرسه هزینه شد.
او به برگزاری همایش تجربه های برتر نیز اشاره کرد و گفت: بعد از گذشت چهار سال از اجرای طرح هوشمندسازی مدارس در کشور این همایش به منظور تبادل تجربیات و اطلاعات میان دست اندرکاران حوزه هوشمندسازی مدارس شش استان غربی کشور در سنندج برگزار شد.ک/3
3033/1904

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.