بیش از ۹۰ درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی دوشنبه‌شب در همایش اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: به منظور دست‌یابی به توسعه و پیشرفت در عرصه اقتصادی باید برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه همه مدیران باید توجه ویژه‌ای به اقتصاد مقاومتی داشته باشند، اضافه کرد: رشد اقتصادی در کشورهایی که خواستار توسعه و پیشرفت هستند، نیازمند اتخاذ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در راستای اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی، افراد باید قدر زمان و منابعی که در اختیارشان قرار داده شده را بدانند و بهترین استفاده از منابع صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: در حوزه سلامت نیز تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بسیار مهمی در توسعه خواهد داشت و اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

رئیسی افزود: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود که برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است تا همه داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید شود و نیازی به ورود دارو نباشد.

وی به پیشرفت‌های بخش سلامت در کشور اشاره کرد و گفت: با وجود تحریم‌ها و فشارهایی که وجود داشت، خدمات پزشکی در داخل کشور ارائه می‌شد و حوزه بهداشت و درمان کشور آسیب ندید.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.