بکن باوئر: مسئولیت اشتباهم را به عهده می گیرم

به گزارش ایرنا از گاردین، بکن باوئر با قبول مسئولیت این اشتباه در عین حال ادعای پرداخت این مبلغ برای خرید رای به منظور کسب میزبانی جام جهانی 2006 آلمان را رد کرد.
هفته نامه اشپگل آلمان در ماه جاری ضمن بیان جزئیات پرداخت این مبلغ به فیفا ، مدعی شد این پرداخت در ازای خرید رای برای کسب میزبانی جام جهانی 2006 آلمان انجام شده است.
بکن باوئر رئیس کمیته پیشنهاد دهنده میزبانی جام جهانی 2006 آلمان بود که بعدا به ریاست کمیته برگزاری این جام انتخاب شد.
بکن باوئر 70 ساله در بیانیه ای که در روزنامه بیلد منتشر شد گفت: من به عنوان رئیس کمیته برگزاری جام جهانی 2006، مسئولیت این اشتباه را بر عهده می گیرم. اما هیچ رای برای کسب میزبانی جام جهانی 2006 خریداری نشده است.
آلمان در سال 2000 و در رقابت با آفریقای جنوبی میزبانی جام جهانی 2006 را بدست آورد.
وولفگانگ نیرزباخ رئیس فدراسیون فوتبال آلمان نیز که متهم است از موضوع اطلاع داشته است، ضمن اعتراف به اشتباه خود گفت: مسئولیت این اشتباه را می پذیرم.
فدراسیون فوتبال آلمان، پرداخت این وجه به فیفا را تائید کرد، ولی تاکید کرد که هدف از این پرداخت کسب میزبانی جام جهانی 2006 آلمان نبوده است. این فدراسیون تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است.
پیتر فریموث نایب رئیس فدراسیون فوتبال آلمان نیز گفت که هیچ دلیلی برای کناره گیری نیرزباخ نمی بیند.
وی در این باره گفت: هیچ کس در فدراسیون فوتبال آلمان به دنبال جانشینی برای او نیست. ولی ما به عنوان یک تیم بر شفاف سازی تاکید داریم و نیرزباخ نیز جزو این تیم است.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.