بنگلادش 4 نفر را به اتهام قتل تبعه ایتالیا دستگیر کرد

این گزارش به نقل از یک مقام انتظامی بنگلادش حاکی است که پلیس این کشور با وجود گذشت 3 هفته از قتل “سزار تاولای» شهروند ایتالیایی در داکا، در هفته گذشته موفق شد اسناد و مدارک خود را تکمیل کند و در پیگیری سرنخ های این قتل، امروز 4 تن از مخالفان دولت را به اتهام قتل این تبعه 50 ساله ایتالیا و ایجاد آشوب برای ناتوان سازی دولت، دستگیر کرد.
این مقام که خواست نامش ذکر نشود، علت اصلی اغتشاشات داخلی را نه گروه ترویستی داعش، بلکه گروهی از افراطیون سیاسی و مذهبی وابسته به حزب جماعت اسلامی کشورش معرفی کرد که از هیچ تلاشی برای بی ثبات کردن اوضاع داخلی دریغ نمی ورزند.
سزار تاولای یک امدادگر ایتالیایی بود که 11 مهر ماه سال جاری در داکا به قتل رسید.
همچنین یک تبعه ژاپن چندی پیش درحالی که عازم ماموریت سر کشی یک پروژه کشاورزی در شمال منطقه رانگپور بود، هدف رگبار گلوله یک موتور سوار ناشناس قرار گرفت و از ناحیه سینه، پا و سر به شدت زخمی شد و سپس در بیمارستان جان باخت.
اگرچه گروه تروریستی داعش سه شنبه گذشته مدعی شد که در قتل این شهروند ژاپنی دست دارد، دولت بنگلادش این ادعا را کذب محض خواند و گروه های سیاسی معارض را به قتل اتباع خارجی با اهداف خاص متهم کرد.
آساق**1378**1010

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.