بزرگ ترین باغ پرندگان شرق کشور در مشهد احداث می شود

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل الله کاظمی خبیری ظهر دوشنبه در نشست خبری که در سالن شهدای دولت شهرداری مشهد برگزار شد اظهار کرد: عملیات اجرایی بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور در مشهد تا دو ماه آینده آغاز خواهد شد.

وی افزود: فعالیتهای حوزه معاونت خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد به دو بخش جاری و عمرانی تقسیم می شود که در حوزه فعالیت های جاری می توان به رفت و روب معابر با اعتبار ۵۸ میلیون تومان در مساحت ۳۰۰ هزار متر مربع اشاره کرد.

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد ادامه داد: از دیگر اقدامات در حوزه فعالیتهای جاری آبیاری ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار فضای سبز، اطفای ۱۴ حریق، کفن و دفن ۵۱ نفر در طول شبانه روز که سالیانه ۲ هزارو ۹۰۰ میلیارد ریال هزینه در بر دارد است.

وی ابرازکرد: فعالیتهای عمرانی نیز شامل توسعه فضای سبز، احداث ایستگاههای ایمنی، ساماندهی مشاغل مزاحم و ایجاد پالایشگاهها می شود.

وی با بیان اینکه هدف این معاونت رسیدن به شهر پاک، ایمن و سبز است ابراز کرد: در دو سال گذشته ۵/۱۱ درصد لوایحی که به صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد ارسال شده است مربوط به حوزه خدمات شهری بوده که حل معضلات و مشکلات پارک خودرو و تشویق شهروندان به مشارکت از جمله موضوعات این لوایح بوده است.

کاظمی در ادامه با اشاره به اعتبارات عمرانی حوزه خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد گفت: مجموع اعتبارات عمرانی در سال ۹۲ یکصد و ۹۲ میلیارد تومان بوده که در سال ۹۴ به ۲۶۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: مجموع اعتبارات حوزه خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از ۱۷ درصد در سال ۹۲ به ۲/۱۸ درصد در سال ۹۴ افزایش یافته است.

نخستین شورای حل اختلاف شهرداری کشور در مشهد راه اندازی شد

وی با اشاره به راه اندازی شورای حل اختلاف شهرداری در مشهد اظهار کرد: این شورا برای نخستین بار در کشور با همکاری دادگستری مشهد راه اندازی شد که ضابطین این شورا توسط دادگستری مشهد آموزش های لازم را در زمینه های کاری خود دیده اند.

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد با بیان اینکه در سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فضای سبز اختصاص یافته است، اضافه کرد: هدف از این تخصیص رسیدن سرانه فضای سبز مشهد به ۱۳ متر مربع است.

وی گفت: همچنین از مجموع ۲۰۰میلیارد تومان توسعه فضای سبز حدود ۶۵ درصد آن صرف ساخت پارک در مناطق محروم شده است.

کاظمی با اشاره به پارک های ملی و شهری در مشهد ابراز کرد: پارک مینیاتوری در منطقه ۱۲ شهرداری با اعتبار ۲۰میلیارد تومان ومساحت ۸۵ هکتار در حال ساخت بوده که ۲۲ بهمن ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: پارک بهار نیز با ۸۵ هکتار در فاز اول با مساحت ۴۵ هکتار تا دی ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد در ارتباط با توسعه پارک کوهسنگی مشهد بیان کرد: بیشترین حجم توسعه این پارک در ضلع جنوبی با مساحت بالغ بر ۳۰ هکتار بوده که دریاچه و مسیر پلکان تا مزار شهدا به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پارک چهل بازه گفت: مساحت این پارک ۱۰۰ هکتار بوده که از پل نمایشگاه تا بلوار ستاری را شامل می شود و ازجمله طرح هایی که در این پارک در نظر گرفته شده می توان به احداث باغ موزه، شهرکتاب و شهربازی اشاره کرد.

کشف رود ساماندهی می شود

وی با بیان اینکه اتصال فضای کمربند شمالی به کمربند جنوبی از مهمترین فعالیتهای حوزه معاونت خدمات و محیط زیست شهری مشهد است، عنوان کرد: مطالعات این طرح به پایان رسیده و شامل ساماندهی کال کشف رود نیز می شود.

کاظمی تاکید کرد: کل مساحت کال کشف رود یک هزارو۹۹۰ هکتار است که بر اساس طرح مطالعاتی تبدیل به باغ ورزشی، موزه و مجموعه گردشگری می شود.

وی در خصوص جداسازی آب شرب ازغیرشرب تصریح کرد: جهت انجام این فعالیت تاکنون بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد در ادامه به دیگر فعالیت های این معاونت اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ هفت بازار ارزاق عمومی و در سال ۹۴ چهار بازار به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه تمامی تابلوهای مزاحم محورهای بلوار وکیل آباد و استقلال جمع آوری شده اند، یادآور شد: یکی ازمهمترین معضلات این تابلوها در پل های عابر پیاده کاهش امنیت عابران پیاده بوده که در این راستا ۸۰ پل ایمن سازی شدند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.