برگزاری ۵۰ گفتمان دینی با موضوع عاشورا در مدارس قرچک

حجت الاسلام حسن منتظری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ عاشورا در میان نسل جوان و نوجوان اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک در ایام محرم، حضور مبلغین و برگزاری گفتمان های دینی در مدارس این شهرستان است.

مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک افزود: با برنامه ریزی انجام شده و استفاده از مبلغین فعال در این عرصه، بیش از ۵۰ گفتمان دینی با موضوع فلسفه و ابعاد مختلف حادثه عاشورا در مدارس شهرستان قرچک برگزار شد.

وی ادامه داد: در جلسات گفتمان های دینی که در مدارس دخترانه و پسرانه شهرستان قرچک برگزار شد، علاوه بر تبیین حادثه عاشورا به برخی سوالات جوانان در این زمینه پاسخ لازم داده شد.

منتظری اضافه کرد: تلاش داریم تا با همکاری و هماهنگی با آموزش و پرورش شهرستان قرچک در طول سال تحصیلی، جلسات گفتمان دینی با موضوعات مذهبی و اعتقادی را در مدارس شهرستان قرچک ادامه دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور مبلغین در ایام محرم در هیئات مذهبی شهرستان قرچک یادآور شد: با ساماندهی مبلغین در هیئات مذهبی، بیش از ۲۵۰ هیئت شهرستان از وجود مبلغ برخوردار بودند و روحانیون نیز برای تببین فلسفه قیام عاشورا تلاش های در خور تقدیری را انجام دادند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.