برگزاری ۱۷ عنوان برنامه در هفته بسیج دانش آموزی در همدان

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر عبدالکریمی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج دانش‌آموزی گفت: ۷ تا ۱۳ آبان ماه هفته بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده و هرسال در این ایام چند شهید به‌عنوان شهدای شاخص انتخاب می شوند.

وی گفت: شهدای شاخص امسال شهید “ایران قربانی» و شهید “رضا سلیمانی» و شهید شاخص دانش‌آموز استان همدان نیز شهید “حسن ترک» است.

وی در ادامه با بیان اینکه روز هشتم آبان یادواره حماسه‌سازان جاویدان برگزار خواهد شد، گفت: در ایام هفته بسیج دانش‌آموزی، یاد و خاطره ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز کشور و یک‌هزار و ۷۰۰ شهید دانش‌آموز استان همدان گرامی داشته می‌شود.

عبدالکریمی بابیان اینکه هرسال شعاری برای هفته بسیج دانش آموزی در نظر گرفته می‌شود، عنوان کرد: شعار امسال این هفته “دانش آموزیبسیجی حماسه ساز امروز و آینده ساز فردا» انتخاب شده است.

سرپرست سازمان بسیج دانش آموزی استان همدان افزود: امسال به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی برگزاری ۱۷ برنامه متنوع در نظر گرفته شده است که از ۷ تا ۱۳ ماه آبان برگزار می شود و سعی بر این است که مدارس و دانش آموزان خود محور برنامه‌ها باشند و در تمام مراسم‌ حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اهداف برنامه‌ها گفت: هدف از برگزاری این مراسم‌ توسعه و ترویج فرهنگ و تفکر بسیج، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی های بالفعل و توانمندی های سازمان در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، سیاسی و اقتصادی است.

عبدالکریمی افزود: در روز اول هفته بسیج دانش آموزی عطر افشانی و غبار روبی گلزار شهدا با حضور ۴۰۰ دانش آموز برگزار و در روزهای دیگر نیز برنامه کوهپیمایی، شرکت در نماز جمعه، دیدار با نماینده ولی فقیه، اجرای عملیات‌ پدافند غیر عامل و نشست دانش آموزان نخبه با استاندار همدان برنامه ریزی شده است.

سرپرست سازمان بسیج دانش آموزی استان همدان عنوان کرد: دانش آموزان در تمام مراسم‌ با لباس فرم بسیج حاضر می شوند.

عبدالکریمی از ملی شدن و همگانی بودن نواختن زنگ ایثار و شجاعت در روز ۹ آبان در مدارس خبر داد و گفت: این زنگ در تمام مدارس کشور به صدا درمی‌آید و ازاین‌پس قرار است این زنگ جلوهٔ ملی داشته باشد و هرساله به صدا درآید.

سرپرست سازمان بسیج دانش آموزی استان همدان بابیان اینکه دانش آموزان باید با واحدهای مقاومت آشنا شوند، گفت: دانش آموزان باید زمینه‌ساز از بین بردن غده سرطانی یعنی صهیونیست باشند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.