برگزاری مانور عملیاتی بیماری تب کریمه کنگو

به گزارش خبرنگار ایرنا ابراهیم توکلی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود : در این مانور بیماری تب کریمه کنگو که بصورت فرضی در روستای بابا محمود شهرستان خرم آباد گزارش داده شده که عوامل ذیربط نسبت به وظایف سازمانی و اقدامات لازم در مواجه با بیماری CCHF توجیه شدند.
وی اظهار کرد : نسبت به اجرای دستورالعملها در سطح روستای فوق عملیات انجام شد و تواندامپزشکی استان را در مقابله با شیوع بیماری تب کریمه کنگو به نمایش گذاشته شد .
وی تصریح کرد :این مانور جهت آمادگی هر چه بیشتر عوامل مربوطه در مقابله با شیوع بیماری تب کریمه کنگو در لرستان صورت گرفته که ضمن آشنایی مردم و همکاری با دامپزشکی در مقابله با بیماری و همچنین تمرینی برای نیروهای مقابله کننده بوده است .
مدیرکل دامپزشکی استان هدف از برگزاری این مانور را آموزش، تمرین و ارتقاء سطح توان و آگاهی مردم و مهارت همکاران، ایجاد هماهنگی مدیریت و کارکنان در شرایط بحرانی و فراهم آوردن تجهیزات هنگام بروز بیماری و بررسی نقاط ضعف و قوت سیستم در مقابله با بیماریهای دامی وبیماریهای مشترک بین انسان و دام به ویژه بیماری خطرناک و کشنده تب کریمه کنگو برشمرد.
7274/6001

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.