برگزاری عزاداری و اقامه نماز ظهر روز عاشورا در مرکز اسلامی انگلیس

به گزارش خبرگزاری مهر، شيعيان و سوگواران حسينی مقيم لندن در روز شنبه ۲۴ اکتبر ۲۰۱۵ مصادف با دهم ماه محرم الحرام ۱۴۳۷ و روز عاشورای حسينی، با اجتماع در مرکز اسلامی انگليس، ضمن برگزاری مراسم عزاداری ونوحه خوانی، نماز ظهر وعصر را به ياد اقامه آخرين نماز جماعت حضرت اباعبدالله حسين (ع) وياران باوفايش در سرزمين مقدس کربلا، به امامت حجت الاسلام والمسلمين دکتر شمالی رييس مرکز اسلامی انگليس اقامه کردند.

سوگواران حسينی در مراسم عزاداری خود در روز عاشورا ضمن قرائت زيارت عاشورا و گوش فرا دادن به آياتی از کلام الله مجيد، از سخنان حجت الاسلام والمسلمين دکتر شمالی رييس مرکز اسلامی انگليس که در خصوص ايمان و ويژگيهای مومن و همچنين تفسير بخشهايی از زیارت عاشورا، ايراد شد، بهره بردند.

در اين مراسم همچنين آقای حاج مولايی مداح اهل بيت عصمت وطهارت با مرثيه سرایی ونوحه خوانی به ذکر مصائب اهل بيت در صحرای کربلا و بويژه در روز عاشورا اشاره کرد و عاشقان ودل سوختگان سيد الشهدا با اجرای مراسم عزاداری وسينه زنی بر آلام اهل بيت (ع) گريستند.

اين گزارش همچنين حاکيست مسلمانان اردو زبان از ساعت ۱ بامداد تا اذان صبح مراسم ويژه خود را تحت عنوان شب عاشور برپا کردند و ضمن بهره مند شدن از سخنان حجج اسلام والمسلمين دکتر شمالی، سيد نصرت بخاری و اکبر علی عابدی به مراسم عزاداری و سينه زنی پرداختند.

در صبح روز عاشورای حسينی نيز برنامه ويژه مقتل خوانی به زبان عربی برای مسلمانان عرب زبان مقيم لندن از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح تدارک ديده شده بود که جمع کثيری در آن شرکت کردندو پس از آن مسلمانان عزادار در ساعت ۲ بعدازظهر برای شرکت در مراسم راهپيمايی و عزاداری که بنا بر سنت همه ساله در روز عاشورا در لندن برپا می شود رهسپار منطقه ماربل آرچ برای پيوستن به ديگر مسلمانان شرکت کننده در اين راهپيمايی شدند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.