برگزاری اولین کنگره ملی بزرگداشت آقاسید جلال الدین اشرف در گیلان

سعید رهسپار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این کنگره از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار می شود.
وی اظهار کرد: علاقمندان برای شرکت در این کنگره می توانند در محورهای پیشنهادی تاریخی شامل بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی خطه شمال مقارن با مهاجرت حضرت آقا سید جلال­ الدین اشرف (ع)، ویژگی­های شخصیتی، اخلاقی و کرامات حضرت ، بررسی و تحلیل متون و روایات مربوط به زندگی حضرت ، بررسی و تحلیل مبارزات آن حضرت و بررسی روند تاریخی شکل­ گیری، بازسازی و توسعه آستانه حضرت مقاله ارایه دهند.
وی اظهار کرد: بررسی نقش حرم حضرت (ع) در رشد و بالندگی سبک زندگی اسلامی، بررسی نقش آداب و فرهنگ زیارت و توسل در تعمیق باورهای دینی مردم، بررسی نقش حرم مطهر در احیا و تقویت نمایش­های آیینی،بررسی و تحلیل نقش بارگاه مطهر در تحول و تغییر سیمای فرهنگی، مذهبی و اجتماعی گیلان، بررسی تأثیر حرم مطهر در شکل­گیری و بالندگی حوزه های علمیه شهرستان آستانه و تربیت یافتگان آن از جمله محورها در بخش دینی فرهنگی است.
وی بیان کرد: بررسی نقش حرم مطهر در رشد و توسعه نظم و امنیت و سرمایه اجتماعی، بررسی نقش حرم مطهر در رشد و توسعه شهرنشینی، بررسی نقش حرم مطهر در تقویت ارزش­ها و هنجارهای اجتماعی، بررسی نقش حرم مطهر در ایجاد و تقویت روحیه همدلی و وفاق و فرهنگ جوانمردی از محورهای پیشنهادی در بخش اجتماعی است.
وی خاطر نشان کرد: علاقمندان برای شرکت در این کنگره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام، ارسال و ارائه مقاله و… می توانند به وبگاه کنگره (به زودی اعلام می شود) مراجعه نمایند.
سید جلال الدین اشرف در سال 180 ق. در مدینة منوره چشم به جهان گشود ، پدر بزرگوارش حضرت موسی الکاظم علیه السلام و مادر پاکدامن و والامقامش “نجمه» است و کوچکترین فرزند از میان فرزندان امام هفتم به شمار می روند.
ک/1
6070/7286

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.