برپایی محفل انس با قرآن همزمان با سومین روز شهادت امام حسین(ع)

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه سازمان اوقاف وظیفه اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش را دارد، گفت : براین اساس هرساله در ماه های محرم و صفر طرح ملی و سراسری سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش مرتبط با عزاداری امام حسین (ع)، تبیین قیام اباعبدالله الحسین(ع)، تبیین عبرتها و درسهای عاشورا، تقویت باورهای دینی، ترویج معارف اهل بیت(ع) به خصوص امام حسین(ع)، تبیین سبک زندگی حسینی و ایجاد بصیرت افزایی در میان مردم با بهره گیری از بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیرامون قیام امام حسین (ع) برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد : طرح ملی “سوگواره بصیرت عاشورایی» امسال در در ۲۷۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده در حال برگزاری است.

شرفخانی با اشاره به اینکه استمرار حرکت حسینی و ابلاغ پیام قیام امام حسین (ع) توسط حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) بعد از واقعه عاشورا اتفاق افتاد، تصریح کرد : بدین منظور برای تبیین حماسه حضرت زینب (س)، همایش رهروان زینبی در روز ۱۲ ماه محرم با حضور بانوان در ۳۵۱ امامزاده برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه در روز سوم شهادت امام حسین (ع) محافل انس با قرآن کریم با حضور اساتید و قاریان برجسته قرآن کریم در امامزادگان برگزار می شود، افزود : این محافل انس با قرآن کریم با هدف اهدای ثواب قرائت ها به امام حسین (ع) و شهدای کربلا برگزار می شود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.