بررسی تجمیع بیمه ها در رسانه ملی/غیبت معنادار نماینده وزارت رفاه

به گزارش خبرنگار مهر، در برنامه گفتگوی ویژه تلویزیونی شبکه دو سیما که شب گذشته روی آنتن رفت، موضوع تجمیع بیمه ها با حضور سخنگوی وزارت بهداشت و میهمان تلفنی برنامه که یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدا، مجری برنامه عنوان داشت که ما می خواستیم این گفتگو با حضور نمایندگان دو طرف یعنی وزارت بهداشت و وزارت رفاه باشد که متاسفانه کسی از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این برنامه حاضر نشد و حتی اجازه ندادند کسی به نمایندگی از این وزارتخانه در برنامه حضور یابد و حرف بزند.

در ادامه دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تجمیع بیمه ها هیچ بحرانی ایجاد نخواهد کرد، بر ضرورت اجرای شدن مصوبه ای که ۵ سال از عمر آن می گذرد، تاکید کرد.

بر اساس مصوبه ۵ سال قبل مجلس شورای اسلامی، تجمیع بیمه ها می بایست انجام شود.

دکتر علی اکبر کائیدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ارتباط تلفنی، عنوان داشت که تجمیع بیمه ها باید انجام شود.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت و میزان بالای رضایتمندی مردم از این طرح، گفت: اگر قرار است این طرح با موفقیت ادامه یابد، لازم است که ساز و کار بیمه ها نیز مشخص شود.

در ادامه قائم مقام وزیر بهداشت از طرح تحول سلامت به عنوان بزرگترین پروژه اجتماعی دولت نام برد و افزود: طرح تحول سلامت توانسته رضایتمندی مردم و بیماران را فراهم آورد. از همین رو، وزارت بهداشت به عنوان پاسخگوی مردم در حوزه سلامت، می بایست بتواند مدیریت جامع حوزه سلامت را در دست داشته باشد.

به گزارش مهر، روز گذشته دکتر احمد میدری معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتشار نامه ای خطاب به قائم مقام وزیر بهداشت، عنوان داشته است که “شخصا اعتقاد دارم ادغام نظام بیمه ای در وزارت بهداشت همان مشکلاتی را برای کشور در پی خواهد داشت که انحلال سازمان مدیریت برای دولت قبل به وجود آورد.»

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.