بررسی ایمنی وسایل گرمایشی قبل از استفاده در فصل سرما ضروری است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومي شركت گاز استان، هوشنگ صيدالي گفت: همه ساله و در فصل سرما تعداد زيادي از هموطنان به دليل عدم توجه به مسائل ايمني مرتبط با استفاده از گاز طبيعي جان خود را از دست مي دهند.

وی افزود: عدم توجه به نصب صحيح و باز بودن مسير دودكش ، نداشتن كلاهك اچ شكل دودكش ، استفاده از وسايل گرمايشي غير استاندارد، عدم توجه به تهويه مناسب هوا و تامين اكسيژن مورد نياز وسايل گاز سوز با درزبند كردن كليه منافذ در ساختمانهاي فاقد سيستم گرمايش مركزي، استفاده از وسايل غير گرمايشي نظير اجاق گاز براي گرمايش و عدم استفاده از شيلنگ و بست استاندارد از مهمترين عوامل بروز حوادث بوده است.

صیدالی از مشتركين گاز طبيعي در استان خواست قبل از راه اندازي وسيله گاز سوز، پس از حصول اطمينان از باز بودن مسير دودكش و وجود كلاهك اچ شكل ، با استفاده از شيلنگ و بست استاندارد اقدام به اتصال بخاري استاندارد خود به انشعاب گاز نموده و محلهاي اتصال را براي اطمينان از عدم نشت گاز با كف صابون امتحان نمايند.

وي به رعايت موارد صرفه جويي در مصرف گاز طبيعي اشاره نمود و افزود استفاده از روشهاي مختلف از قبيل استفاده از پرده هاي ضخيم، لباس مناسب، تنظيم دماي منزل بين ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتيگراد از مواردي است كه مي توان با بكارگيري آن ضمن صرفه جويي در مصرف گاز وكاهش مبلغ گازبها، امكان استفاده ساير هموطنان را از اين نعمت فراهم ساخت.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.