بحران سوخت برای اقشار کم درآمد در انگلیس و مرگ هزاران نفر به دلیل سرما

به گزارش ایرنا، روزنامه گاردین روز سه شنبه در گزارشی نوشت: بررسی ها و آمارها نشان می دهند نزدیک به 2 میلیون و 300 هزار نفر در انگلیس توان مالی لازم را برای گرمایش مناسب محل زندگی خود ندارند و سالیانه در حدود 25 هزار سالمند، بر اثر زندگی در خانه های سرد جان خود را از دست می دهند.
گاردین افزود: پیشتر این تصور می رفت که همه کسانی که با مشکل سوخت در زمستان دست وپنجه نرم می کنند، افراد بیکار و کسانی هستند که از دولت کم هزینه دریافت می کنند درحالی که بررسی های صورت گرفته در زمستان سال پیش نشان می دهد در نیمی از خانواده هایی که با مشکل گرم کردن خانه های خود در زمستان روبرو هستند، دست کم یک نفر شاغل است.
گاردین افزود: آماری که انجمن انرژی انگلیس منتشر کرده است نشان می دهد دست کم 1.5 میلیون کودک انگلیسی با فقر سوخت روبرو هستند و انتظار می رود طرح ریاضتی دولت محافظه کار کامرون برای کاهش کمک هزینه های مربوط به سوخت، این میزان وضعیت را بدتر کند.
به نوشته این روزنامه ، عدم رعایت عایق بندی مناسب خانه های انگلیس در مقابل سرما، نیز سبب شده است که مشکل خانواده های فقیر که بودجه ای محدود برای مصرف انرژی دارند، بیشتر شود.
گاردین همچنین نوشت: علاوه بر مناطق شهری در انگلیس، مناطق روستایی این کشور نیز که بیش از جاهای دیگر با قطعی گاز مواجه هستند، و خانوارهای ساکن در این مناطق قبض های با رقم های بالا بابت مصرف انرژی دریافت می کنند، با فقر سوخت روبرو می باشند.
روزنامه گاردین اضافه کرد: مایه رسوایی است که بسیاری در انگلیس نمی توانند خانه های خود را به صورتی مناسب گرم نگاه دارند و آن در حالی است که بهای انرژی به میزانی بسیار اندک قرار دارد
براساس گزارش فعالان مدنی، در زمستان سال گذشته در حدود 15 هزار نفرسالمند در انگلیس به دلیل اینکه توان مالی برای گرم کردن خانه های خود نداشتند، جان باختند.
به گفته این فعالان اجتماعی، مرگ این افراد که از ماه دسامبر تا ماه مارس صورت گرفته، نمایانگر عدم تعهد محافظه کاران در کمک به مردم نیازمند انگلیس برای گرم کردن خانه هایشان بوده است..
براساس گزارش نهاد مدنی ‘کارزار علیه فقر سوخت ‘، در زمستان سال گذشته در انگلیس در کل 49 هزار و 260 نفر مرده اند که مرگ 14 هزار و 780 نفر از این ها به دلیل زندگی در خانه های سرد به دلیل بی پولی بوده است.
براساس برآورد گروه های مدنی، تعداد متوسط افزایش موارد مرگ ومیر در زمستان در انگلیس در طی پنج سال گذشته 27 هزار و 830مورد بوده که بدین ترتیب این رقم در زمستان گذشته 77درصد بالاتر از متوسط پنج ساله است.
به گفته فعالان مدنی، بدون عایق بندی خانه ها که نقش حیاتی برای خانوارهایی دارد که به فقر سوخت دچارند، میلیون ها نفر در خانه هایشان از سرما خواهند مرد .
به نوشته ایندیپندنت ، نتایج مطالعه ای مؤید آن است در حدود 14 میلیون و 300 هزار خانوار در انگلیس در زمستان سال گذشته به علت کاهش صورت حساب انرژی شان مجبور بودند گاهی دستگاه های گرمایشی شان را خاموش کنند.
بدترین آمارهای مربوط به مرگ ومیر ناشی از سرمای زمستان در انگلیس مربوط به 1999- 2000 میلادی است که در جریان آن 48 هزار و 440 نفر در انگلیس مردند.
پروفسور ‘دامه سالی دیویس’ مسوول دفتر پزشکی وزارت بهداشت انگلیس در این خصوص عنوان کرده است که افزایش مرگ ومیرها در زمستان نه فقط ناشی از کهولت سن و یا بیماری است بلکه شواهد قوی وجود دارد که این مساله کاملا با سرمای هوا، زندگی در خانه های سرد و نیز بیماری ها عفونی از قبیل آنفلوانزا مرتبط است.
ارقام اداره ملی آمار انگلیس نشان می دهد، اکثر افرادی که در زمستان جان می دهند، سالمند هستند، یک نفر از هر پنج نفری که فوت می کند زیر 75 سال است و یک نفر از هر نه نفر آنها زیر 65 سال سن دارد.
اروپام**4** 1552

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.