باید مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا ایستاد

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه سه شنبه آیت الله سید احمد خاتمی در جمع عزاداران شهرستان ری با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد انحراف در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان اظهار داشت: دشمن با طراحی و برنامه ریزی لازم به دنبال موهن جلوه دادن مذهب تشیع است و باید همه عزاداران و سوگواران در این زمینه هوشیار باشند.

امام جمعه موقت تهران معرفی صحیح مکتب اهل بیت(ع) در عصر و زمان حاضر را بسیار مهم و حیاتی عنوان کرد و افزود: دشمن در حال برنامه ریزی در این زمینه است و باید با معرفی صحیح مکتب عاشورا و قیام امام حسین(ع)، آن را از مظلومیت خارج کرد.

وی با اشاره به این نکته که دشمنان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت با نفوذ در اندیشه ها و باورهای جامعه، حادثه عظیم عاشورا را رقم زدند، به ضرورت آگاهی مردم ایران از حرکات دشمنان انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: باید مراقب بود که دشمنان انقلاب اسلامی به تغییر حقایق و ارزش های انقلاب اسلامی اقدام نکنند.

خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به مواضع خصمانه مقامات آمریکایی بر ضد ملت ایران اشاره کرد و بیان داشت: آمریکایی ها همواره تهدیداتی نظیر همه گزینه ها بر علیه ملت ایران روی میز است را مطرح می کنند و به دنبال ذلیل کردن ملت ایران هستند اما ایران اسلامی تحت هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری همواره عزتمند و مقتدر باقی می ماند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: آمریکا همواره کشورمان را تهدید کرده است و باید در برابر زیاده خواهی های این کشور ایستاد و عزتمندی ایران اسلامی را به نمایش درآورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نامه تاریخی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: نامه مقام معظم رهبری بر اساس یک خرد جمعی تدوین شد و در شرایط حساس کنونی باید همه با رهبری همراه باشند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.