بان کی مون خواستارحفظ قداست اماکن مقدسه درسرزمینهای اشغالی شد

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه دراین بیانیه از اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که گفته است خیال جداسازی اماکن مقدسه درقدس شرقی را ندارد، استقبال کرد.
دبیرکل سازمان ملل این بیانات را نشانه احترام به معاهده صلح 1994 میان این رژیم و کشور پادشاهی اردن دانست و اظهار امیدواری کرد که تقویت تدابیر امنیتی لازم بین اسرائیل و اردن به تضیمنی درمورد خویشتنداری زائرین ودیدارکنندگان از این اماکن از اقدامات خشونت آمیز واحترام آن ها به اماکن مقدسه منجر شود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرده است که طرفین با احترام به این اصول وپایبندی به تعهدات خود به اظهارات تحریک آمیزی که در3 هفته گذشته به تنش وخشونت دراین منطقه دامن زده است پایان دهند.
بان کی مون در این بیانیه گفته است که طرفین تنها در سایه استقرار آرامش قادر خواهند بود تمرکز خود را برتلاش برای بازگرداندن اعتماد و اطمینان و ایجاد شرایط لازم به منظور ازسرگیری مذاکرات صلح فلسطین و خاتمه بخشیدن به اشغال سرزمین های فلسطینی معطوف کنند.
اروپام-4-541**1565

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.