بارش باران پاییزی در مهاباد و خوشحالی کشاورزان

به گزارش ایرنا، بارش باران در این شهرستان موجی از خوشحالی را در بین مردم این شهرستان ایجاد کرده و از نگرانی های آنها در خصوص کاهش بارندگی های پاییزی کاسته است.
کاهش بارندگی های پاییزی در این شهرستان موجب نگرانی مردم و مسئولان این شهرستان به ویژه کشاورزانی شده بود که اراضی خود را به کشت پاییزه اختصاص داده اند.
در سال جاری بیش از 55 هزار هکتار از مزارع این شهرستان به کشت پاییزه گندم و جو اختصاص یافته است.
بارش باران پاییزی در مهاباد پس از یک وقفه یک ماهه غبار را از چهره این شهرستان زدود و طراوت خاصی به آب و هوای این منطقه بخشید.
کارشناس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با ورود یک سامانه بارش زا به منطقه، بارش باران از روز دوشنبه جنوب آذربایجان غربی را فرا گرفته است.
لقمان رسولی افزود: ورود این سامانه که با وزش باد، رعد و برق و کاهش دما نیز همراه است، موجب بارش 13 میلیمتری باران در این شهرستان شده است.
وی بیان کرد: فعالیت این سامانه تا اواخر روز چهارشنبه در این منطقه تداوم دارد و شدت بارش ها در مناطق جنوبی استان بیشتر از دیگر نقاط آن است.
رسولی حداقل و حداکثر دمای هوای مهاباد در 24 ساعت گذشته را به ترتیب 13 و 20 درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد.
کارشناس اداره هواشناسی مهاباد اضافه کرد: از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهرماه) تاکنون 28 میلیمتر بارندگی در این شهرستان ثبت شده است.
مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.ک3
2077/3020/6185/1905

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.