ایران از قدرت‌های برتر تکواندو جهان است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد پولادگر ظهر دوشنبه در مجمع سالانه هیئت تکواندو استان زنجان با اشاره به اهمیت وظایف نماینده‌های ورزشکاران در رفع مشکلات موجود، از صعود چهار پله‌ای هیئت تکواندو استان زنجان در سال ۹۳ خبر داد و افزود: این امر توقع فدراسیون را در معرفی چهره‌های موفق از استان زنجان در این رشته بالا می‌برد.

رئیس فدراسیون تکواندو کشور یکی از افتخارات تکواندو ایران را به‌دست آوردن موفقیت‌های باارزش در ایام مرتبط با امام حسین (ع) عنوان کرد و گفت: تیم تکواندو ایران یک‌بار در عاشورا و بار دیگر در ولادت امام حسین (ع) به مقام قهرمانی جهان رسید.

پولادگر بر رفتار افراد بر اساس دموکراسی و فضای اجتماعی کشورهای پیشرفته تأکید کرد و افزود: روشی که افراد در حال حاضر برای درخواست برگزاری مجمع در پیش‌گرفته‌اند یعنی جمع آوری امضا از اعضا برای اعلام درخواست، مربوط به کشورهای عقب‌افتاده است و این افراد باید بدانند که تنها با مراجعه به نمایندگان حاضر در هیئت‌ها می‌توان مسائل را مطرح کنند. علاوه بر این باشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها نیز به‌عنوان نماینده و مسئول قهرمانان قشر ورزشی جامعه هستند.

رئیس فدراسیون تکواندو کشور موفقیت افرادی که از شهرهای کوچک توانسته‌اند به مسابقات جهانی راه یابند را مرهون فضای ایجادشده در تکواندو کشور اعلام کرد و گفت: این فضای باز و نگاه وسیع تکواندو ایران را به‌عنوان برترین‌ها در جهان مطرح کرده است و سبب شده است که ۱۶ سال متوالی ایران در سکوی جهانی قرار بگیرد.

پولادگر در ادامه خاطرنشان کرد: شاخص‌های تیم ملی تکواندو ایران برخلاف سال‌های گذشته مربوط به یک یا دو استان نیست و استان‌هایی از جمله مازندران، تهران، کرمانشاه و اصفهان در تشکیل این اعضا نقش مهمی داشتند.

رئیس فدراسیون تکواندو افزود: ورزش تکواندو از رشته‌هایی است که می‌تواند باعث گرمی کانون خانواده‌ها شود که در این راستا برگزاری مسابقات “تکواندو خانواده» که با حمایت‌های سفارت کره انجام شد مورد توجه جامعه ورزشی این کشور قرار گرفت.

پولادگر با اشاره به حضور افتخارآفرینی دختران باحجاب ایرانی در عرصه مسابقات جهانی گفت: پوشش و حجاب بانوان تکواندوکار ایرانی سبب گرایش زنان مسلمان تکواندوکار سراسر جهان برای حفظ حجاب در حین مسابقات شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت سخت‌افزاری استان زنجان در رشته تکواندو به دلیل وجود خانه تکواندو مطلوب است ادامه داد: برای رفع مشکلات موجود در هیئت نیازی به تشکیل مجمع نیست و افراد با مراجعه به رییس هیئت می‌توانند درصدد رفع مشکل برآیند؛ چراکه فدراسیون به دلیل کثرت وظایف امکان تشکیل مجمع برای مطرح‌شدن مشکلات را ندارد.

رئیس فدراسیون تکواندو کشور، استان زنجان را یکی از استان‌های خوب و منظم در حوزه ورزش تکواندو اعلام کرد و گفت: گزارش فعالیت هیئت تکواندو استان زنجان ازجمله گزارش‌های قابل‌قبول در سطح کشوی بوده است اما ازلحاظ شکل کار نیاز به اصلاحاتی در آن هست.

پولادگر با تأکید بر اهمیت حمایت‌های هیئت تکواندو از افراد افزود: شایستگی افراد بدون حمایت هیئت به ثمر نخواهد رسید و افراد از این طریق و با تأیید هیئت می‌توانند به جایگاه مطلوب خود برسند.

وی، هیئت را به‌عنوان نماینده فدراسیون در استان برای تأیید و یا تکذیب مربیان و سایر افراد مربوطه دانست و ادامه داد: پیشگامان تکواندو کشور در تمامی عرصه‌ها حضور دارند و ازآنجایی‌که این افراد اعتبار استان‌های خود محسوب می‌شوند حذف آن‌ها توسط هیچ‌کس ممکن نخواهد بود.

پولادگر وضعیت استان زنجان را به لحاظ برخورداری از زیرساخت های ورزش تکواندو مطلوب عنوان کرد و گفت: وجود خانه تکواندو در این استان باعث خروجی قابل‌قبول در این رشته شده است به‌طوری که استان زنجان توانسته در رشته پومسه صاحب امتیازات استانی و جهانی باشد و گفتنی است که این اتفاق علاوه بر زنجان در استان‌های محدودی ازجمله فارس، البرز و اصفهان افتاده است.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.