ایرانیان مقیم پاکستان در سوگ سالار شهیدن اشک ماتم ریختند

به گزارش خبرنگار ایرنا، امروز و همزمان با عاشورای حسینی (ع) ، اعضای همه خانواده های ایرانی مقیم اسلام آباد از زن و مرد گرفته تا کودکان و نوجوانان و جوانان، با راه اندازی دسته سینه زنی در منطقه مسکونی ویژه ایرانیان، نوحه سرایی کردند و فریاد “یا حسین»(ع) سردادند.
همچنین بعد از مراسم زیارت عاشورا و نوحه خوانی و سینه زنی، نماز ظهر عاشورا اقامه شد و مداح اهل بیت، به مرثیه سرایی و بیان روضه روز عاشورا و شهادت امام سوم شیعیان پرداخت.
ایرانیان مقیم شهرهای مختلف پاکستان از جمله پایتخت این کشور، در طول دهه اول ماه محرم، هرشب با حضور پرشور در مراسم زیارت عاشورا، نوحه خوانی و سینه زنی، برای مصیبت ها و شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش عزاداری کردند.
همزمان با برگزاری مراسم عاشورا از سوی ایرانیان مقیم اسلام آباد، شهرهای مختلف پاکستان نیز صحنه مراسم های باشکوه عزادرای برای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود و با وجود تهدیدات احتمالی، این مراسم بطور باشکوه و تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.
آساق*1723

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.