اگر به حدادی مطمئن نبودم، نمی‌آمدم/ تصمیم برای بازگشت سخت بود

به گزارش خبرگزاری مهر، کیم بوخونسف مربی احسان حدادی در نشست خبری فدراسیون دوومیدانی با ابراز تعجب از حضور پرشمار رسانه‌های خبری در این نشست، ضمن بیان مطلب فوق عنوان کرد: اصلاً توقع نداشتم که رسانه‌ها تا این حد به دوومیدانی علاقه داشته باشند و در این نشست حضور داشته باشند. من از مربیان قدیمی و حرفه‌ای هستم که در ۱۱ المپیک چه به عنوان ورزشکار و چه به عنوان مربی حضور داشتم. احسان حدادی نیز در المپیک ریو شاگرد من بود که موفق شد به مدال نقره برسد.

وی افزود: بعد از اینکه حدادی در لندن مدال آورد، به این باور رسیدم وظیفه‌ام را انجام دادم و کار را کنار گذاشتم و با خاطرات خوب این پیروزی زندگی کردم. حالا دوباره قسمت شد با درخواست خود احسان و فدراسیون ایران من برای هدایت مجدد وی در اینجا باشم.

مربی احسان حدادی اضافه کرد: تصمیم برای بازگشت به ایران خیلی سخت بود، چون این مسئولیت، مسئولیت بسیار بزرگی است و احسان سه سال بدون مربی کار کرده است و تا حدی اعتماد به نفس و تکنیک خود را از دست داده و حالا باید به شدت با وی کار کرد و تمرینات تکنیکی را برای وی در نظر گرفت. خیلی برایم مهم است که اعتماد به نفس را به احسان برگردانم.

وی ادامه داد: امیدوارم برنامه های ما در فاصله ده ماه باقی مانده تا رقابت های المپیک به خوبی انجام شود و وی دوباره به موفقیت برسد. چند رقیب اصلی برای احسان وجود دارد، ۱۰ نفر از پرتاب گرانی که حدادی قبلاً توانسته آنها را پشت سربگذارد. خیلی باید تمرین کنیم و به نظرم حدادی با سابقه ای که داشته موفق خواهد شد.

بوخونسف با اشاره به تمرینات مدنظر برای حدادی ادامه داد: احسان باید ۷ هزار پرتاب یعنی حدوداً ماهی هزار پرتاب انجام دهد. این کار خیلی بزرگی است و از نظر کیفیت حتی باید بیشتر از اینها کار کند. هنوز ناراحتی اینکه در المپیک لندن با فاصله ۹ سانتی متر مدال نگرفتیم بر قلبم مانده است، می‌خواهیم بیشتر تلاش کنیم تا آن ۹ سانتی‌متر جبران شود. اگر خبرنگاران خودشان دیده باشند، آنها هم می‌گویند که احسان باید طلای المپیک را ببرد. فقط از همه خواهش می‌کنم تا مسائل مربوط به احسان را خیلی بزرگ نکند و بگذارند در آرامش کارمان را ادامه دهیم.

وظیفه دانستم برای کمک به حدادی به ایران بیایم
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که بالاخره پس از مدتها تلاش حدادی، چه عاملی باعث شد که مجدداً برای هدایت وی به ایران برگردید؟، تصریح کرد: در سال‌های گذشته وظیفه‌ام را برای احسان انجام دادم و سپس بازنشسته شدم، احساس می‌کنم مربی باید از نظر فیزیکی سالم باشد تا بتواند کار کند. در این شرایط وظیفه دانستم که برای کمک به حدادی به ایران بیایم درحالیکه در زمانی که در مسکو بودم، نیز خبرهای احسان را دنبال می‌کردم و به این نتیجه رسیدم باید حتماً برای کمک به وی به ایران بیایم و در این زمان بحرانی در کنارش باشم.

مربی نایب قهرمان المپیک لندن افزود: حدادی کاراکتر بخصوصی دارد و ارتباط برقرار کردن با آن خیلی سخت است، من در ۶ سال سابقه کار با حدادی وی را خیلی خوب می‌شناسم و امیدوارم در آینده مشکلی وجود نداشته باشد. خیلی احترام زیادی به حدادی قائلم، تا به حال ورزشکاری مثل احسان نداشتم که تا به این حد بامعرفت باشد و حتی در زمانی که سرمربی اش نیستم زنگ بزند و حال مرا بپرسد. احسان برای من خیلی عزیز و مهم است.

وی در خصوص شرایط تمرینات و اردوی حدادی عنوان کرد: اولین برنامه ما اردو در جزیره کیش است، چرا که آب و هوای خوبی دارد و برگزاری تمرین در آنجا خیلی راحت است. اردوی بعدی ما در آفریقای جنوبی است و فعلاً این دو برنامه را در نظر داریم و البته ممکن است تغییراتی در آن رخ دهد.

بوخونسف با اشاره به شرایط احسان حدادی، گفت: حدادی یکی از ورزشکارانی است که رشد خوبی از جوانان به بزرگسالان داشت و توانست مدال المپیک بگیرد. او سابقه و تاریخچه خوبی دارد، من در کنارش هستم و هر مشکلی که وجود داشته باشد حل می کنیم، اگر به حدادی مطمئن نبودم به ایران نمی آمدم و چنین مسئولیت سنگینی را نمی پذیرفتم، باز هم از فدراسیون در این مدت برای حمایت از احسان حدادی کمک می خواهم.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.