اولین نمایشگاه تخصصی متالوژی فولاد در اهواز برگزار می‌شود

رحیم جلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اولین نمایشگاه تخصصی متالوژی، فولاد، معدن، ریخته‌گری و صنایع وابسته با توجه به پتانسیل خوزستان در تقویم نمایشگاه بین‌المللی خوزستان لحاظ شد.

وی افزود: با توجه به اینکه صنعت فولاد می‌تواند یکی از پایه‌های اقتصاد هر کشوری باشد، برای برگزاری اولین نمایشگاه متالوژی تصمیم گرفتیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان تصریح کرد: این نمایشگاه از ۲۳ تا ۲۶ دی‌ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی خوزستان برگزار می‌شود.

جلیلی بیان کرد: از تمامی شرکت‌های مرتبط با این صنعت در استان و سراسر کشور برای حضور در نمایشگاه دعوت‌شده و در واقع شرکت‌ها، کارخانه‌ها و مؤسسات مرتبط مختلف از جمله در بخش صنعت و معدن، لوله‌سازی و گروه ملی دعوت شده است.

وی عنوان کرد: کارخانه‌های این صنعت معمولاً در اصفهان، مرکزی، مشهد، تبریز و خوزستان فعال است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان یادآور شد: بیش از ۱۵۰ نفر از تاجران این صنعت در کشورهای خارجی از جمله قطر، ترکیه، عراق، هندوستان، کره شمالی، ژاپن، امارات متحده عربی، افغانستان و کشورهای حوزه خلیج‌فارس به این نمایشگاه دعوت شده‌اند.

جلیلی ادامه داد: تاجران این کشورها ضمن بازدید از نمایشگاه، جلسات هم‌اندیشی مختلفی نیز برگزار می‌کنند.

وی تأکید کرد: فراهم‌سازی بستر مناسب به‌منظور عرضه و معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی‌های متخصصان و شرکت‌های تولیدی، حمایت از تولیدات داخلی و آشنایی بیشتر با صنعت فولاد، کمک به بهبود توانایی‌های تولیدی و افزایش رقابت‌پذیری و صادرات به کشورها نیز ازجمله اهداف برگزاری این نمایشگاه هستند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان با اشاره به برگزاری نوزدهمین گپ فولادی کشور همزمان با این نمایشگاه گفت: برگزاری این نمایشگاه برای صادرات فولاد یک فرصت عالی و طلایی به شمار می‌رود و سراسر کشور و به‌ویژه خوزستان باید از این فرصت استثنایی بهره‌مند شوند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.