اولین نشان طلای ایران به نام خالوندی ثبت شد/کسب چهارمین سهمیه ریو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فدراسیون جانبازان و معلولان، خالوندی عصر امروز در رقابت های پرتاب نیزه،کلاس F۵۷ با ۱۹ حریف روبرو شد و توانست با کسب جایگاه نخست به فینال رقابتها راه یابد.

در مسابقات فینال نیز محمد خالوندی با ثبت رکورد ۴۳ متر و ۷۶ سانتی متر به عنوان قهرمانی جهان و سهمیه پارالمپیک دست یافت.

پیمان نصیری، دیگر ملی پوش ایران نیز قرار بود امروز در مسابقات مقدماتی دو ۱۵۰۰ متر شرکت کند که بنا بر اعلام کمیته برگزاری رقابتها، این مسابقه به صورت تک مرحله ای، عصر یکشنبه، ۳ آبان ماه برگزار خواهد شد.

سومین روز از رقابتهای جهانی دو و میدانی معلولان قطر برای کاروان ایران در حالی به پایان می رسد که تاکنون نمایندگان کشورمان موفق به کسب یک نشان طلا، سه نقره، یک برنز و در مجموع، چهار سهمیه مستقیم پارالمپیک شده اند.

فردا و در چهارمین روز مسابقات، حسینی پناه ، جوانمردی و صدقی در رقابتهای پرتاب وزنه و پیمان نصیری در دو ۱۵۰۰ متر شرکت می کنند.

رقابتهای جهانی قطر از ۳۰ مهر ماه آغاز شده و طی ۱۰ روز بیش از ۱۲۰۰ ورزشکار از ۱۰۰ کشور جهان در ۴۰ کلاس پزشکی مختلف با هم به رقابت خواهند پرداخت.

تیم ملی دو و میدانی جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران نیز با ۱۹ ورزشکار در این رقابت ها حضور یافته است.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.