اولین مجتمع خدمات گردشگری سلامت در اردبیل احداث می شود


اولین مجتمع خدمات گردشگری سلامت در اردبیل احداث می شود

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از احداث اولین مجتمع خدمات گردشگری سلامت در شهر اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نگار سریع‌الاطلاق ، معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در ششمین جلسه کمیته فنی سرمایه‌گذاری گردشگری گفت: بعد از جلسات متعدد کارشناسی اولین طرح گردشگری سلامت به منظور احداث مجتمع خدمات گردشگری سلامت در کمیته فنی مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اولویت‌های جذب سرمایه‌گذاری در استان و نگاه ویژه به گردشگری سلامت و پزشکی این طرح مورد بررسی قرار گرفت که با همت جمعی از متخصصان و پزشکان استان با حجم سرمایه‌گذاری 790 میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی 250 نفری احداث می‌شود.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل می گوید: در طراحی این مجتمع خدمات گردشگری سلامت فضاهایی از قبیل کلینیک تخصصی ناباروری، کلینیک تخصصی طب سنتی، واحدهای اقامتی به منظور ارائه خدمات قبل و بعد از درمان، بازارچه و نمایشگاه محصولات بومی و صنایع‌دستی، معرفی جاذبه‌های گردشگری استان و فضاهای پذیرایی و خدماتی مورد نیاز پیش‌بینی شده است.

سریع الاطلاق ادامه داد: با توجه به ارزیابی‌های انجام شده یکی از فرصت‌های مهم سرمایه‌گذاری در استان به دلیل داشتن مرز مشترک با جمهوری آذربایجان، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری سلامت و ارائه خدمات به همراهان بیماران است.

همچنین در این جلسه طرح احداث دو اقامتگاه سنتی با حجم سرمایه‌گذاری 130 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 20 نفر نیز بررسی شد.