اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی ماهشهری به سه بیمار زندگی بخشید

امین بحرینی سه شنبه به رسانه ها گفت:محمدرضا قنواتی به دلیل عارضه مغزی و خونریزی شدید به این مرکز منتقل شد، اما با وجود تلاش بی وقفه کادر درمان این بیمارستان و با بررسی علائم حیاتی و مشاهدات بالینی، شانسی برای بازگشت به زندگی برای وی وجود نداشت و مرگ مغزی این مرحوم تایید شد.
وی اظهار داشت: با همت و تلاش تیم فراهم آوری اعضا در بیمارستان گلستان و با توجه به اینکه متوفی از خانواده معتقد و مذهبی بودند، رضایت به این عمل خداپسندانه و اهدای عضو به بیماران نیازمند جلب شد.
مدیر دفتر فراهم ​آوری و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی جندی ​شاپور اهواز گفت: طی انجام یک عمل جراحی شش ساعته، کبد زنده یاد قنواتی به مردی 55 ساله اهوازی و دو کلیه وی نیز به دو خانم حدودا 40 ساله یکی اهل اهواز و دیگری اهل شهرستان شوشتر، با موفقیت پیوند شد.
بحرینی افزود: آمار پیوند عضو از مرگ مغزی در خوزستان هرچند هنوز مطلوب نیست، اما با تلاش هایی که صورت گرفته، رو به افزایش و امیدوار کننده است.
7104/6125

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.