انتقاد احزاب از تضعیف دولت/ تیرهای تخریب با چه بهانه ای؟

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مخالفت های افراطی با تصمیم های دولت و رفتار دولتمردان، هجمه به مذاکره کنندگان هسته ای و دستگاه دیپلماسی بخشی از رفتارهایی است که عده ای بر خلاف اقبال عمومی پی گرفته اند .
حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات در مراسم شام غریبان به بخش هایی از روند عملکرد دولت در مذاکرات هسته ای و رویکرد تیم هسته ای اشاره کرد و گفت: چرا عده ای با دولت اینگونه رفتار می کنند؟چرا نمی گذارند دولت در این شرایط سخت با اعصاب آرام به فکر حل مشکلات مردم باشد؟با این وجود دولت راه خود را راه امام حسین(ع) قرار داده و در جهت خدمت به مردم عزیز ایران اسلامی تلاش می کند.
البته چندی قبل نیز علی لاریجنی رییس مجلس شورای اسلامی بعد از تصویب برجام گفته بود که عده ای از شادی مردم خوشحال نیستند.
برخی چهره های شاخص احزاب اصولگرا و اصلاح طلب در گفت و گو با ایرنا نظرات خود را نسبت به این رویکرد در قبال دولت اعلام کردند.

**افراد تخریب کننده دولت همان دلواپسان هستند

میرزا بابا مطهری نژاد عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری درپاسخ به این پرسش که تصور می کنید چه کسانی در این شرایط بدنبال تخریب دولت هستند؟ می گوید: افرادی که در پی تخریب قوه مجریه هستند گروهی مشخص با نام دلواپسان هستند. این افراد قلیل نه تنها به دولت تاخت و تاز می کنند بلکه دنبال تخریب هرکسی به غیر از خوشانن اند.
وی به اتفاقاتی که در روزهای اخیر و در هنگام ورود علی لاریجانی و روحانی به حسینیه امام خمینی(ره) افتاد اشاره می کند و می افزاید: این اتفاقات نشان داده که این گروه هر بار صدای خود را از جای دیگری بلند می کند و هر تفکر غیر از فکر خود را تخریب می کنند.
این فعال سیاسی تصریح می کند: این افراد به لحاظ تعداد اندک هستند ولی در تریبون های مختلف نفوذ کرده اند و نا امیدی را در جامعه تزریق می کنند؛ قطعا باید جامعه نسبت به این موضوع و این افراد آگاه شود.
مطهری نژاد می گوید: این افراد به خط دهی و جریان سازی می پردازند که متاسفانه عده ای نیز بر اثر شعار زدگی دنبال آنان می روند و باید مردگپ منسبت به جریانات آگاه شوند.
وی می افزاید: این افراد که به دولت به صورتی افراطی هجمه وارد می آورند در قالب جریان های سیاسی نمی گنجند چرا که انتقاد درست و مناسب ایرادی ندارد ولی تضعیف و تخریب پذیرفته نیست.
این فعال سیاسی می گوید: در حال حاضر مردم ارامش فکری و اعتماد یافته اند و این افراطی ها نمی توانند اعتماد مردم را کاهش دهند.همه باید از این ارامش پاسداری کنند.

**صحبت های علوی و لاریجانی مخاطب خاصی دارد

محمد جواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز درباره صحبت های اخیر وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه عده ای دنبال تضعیف دولت در این شرایط هستند، می گوید: این ها صحبت های مهمی است . البته در روزهای گذشته نیز علی لاریجانی موردی را گفته که برخی دوست ندارند شادی مردم را ببینند و این تعابیر دارای پیام هایی برای جامعه و مخاطبان است.
وی می افزاید: به نظر این تعابیر از این دو مسوول مخاطب خاصی دارد و با کسانی است که به نوعی فضای کار را برای دولت تنگ می کنند و یا مشکلاتی را پیش پای قوه مجریه می گذارند .
این کارشناس مسائل سیاسی ادامه می دهد: این پیام روشن خطاب به افرادی است که در رفتارشان تجدید نظر کنند ؛ چرا که در حال حاضر جامعه با توجه به شرایط سیاسی، شرایط منطقه و انتخابات نیازمند آرامش است و ضرورت آرامش برای مشارکت سیاسی یکی از ملزومات است که کسی نباید آن را تخریب کند.
حق شناس می افزاید: وزیر اطلاعات و لاریجانی خیلی نمی توانند از این افراد سخن بگویند بلکه این پیام ها را انعکاس داده اند تا این افراد که به تضعیف و تخریب می پردازند به رفتارهای منطقی در عرصه سیاسی بپردازند.
وی به دولتی ها و مسوولان توصیه می کند که اگر افراد تخریب کننده دست از رفتارشان برنداشتند این افراد یا جریانات را به مردم معرفی کنند و به طور صریح تر با مردم به گفت و گو بپردازند.
این فعال اصلاح طلب برخی افراد تخریب کننده جزء همان نفرات کاسبان تحریم می داند و می افزاید: عده ای به نظر می رسد کاسبان تحریم و بدنبال تخریب هستند و رسیدن به تفاهم آسیب به منافعشان در حوزه سیاست واقتصاد زده است. از آرامش جامعه خشنود نیستند.
حق شناس به مذاکرات هسته ای و روند تفاهم میان ایران و 1+5 و همچنین موضوع برجام و تصویب آن اشاره می کند و می افزاید: امروز برای تمام طرف های ماجرا وظیفه این است که تلاش کنند زمینه های اجرای هرچه بهتر تفاهمنامه در کشو فراهم آید و حتی مخالفان دولت نیز باید به این اهتمام داشته باشند.

**دولت نباید تضعیف شود

سید کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان امام(ره) و رهبری هم درباره لزوم کمک به دولت و پرهیز از هر نوع تخریب در شرایط فعلی، می گوید: در حال حاضر و با توجه به شرایط کشور می طلبد که همه به دولت جمهوری اسلامی کمک کنند تا حقوق حقه مردم را در مقابل 6 کشور پیگیری کند.
وی می افزاید: دولت نباید تضعیف شود و اگر انتقادی هست مطرح گردد اما انجام تضعیف را نمی پذیریم.
سیام**7261**1553

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.