انتشار نقشه نمایشگاه مطبوعات/متقاضیان برای صدور کارت اقدام کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کمیته اطلاع رسانی بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات، در نقشه پیشنهادی نمایشگاه، “روابط عمومی دستگاه ها، خبرگزاری ها و بخشی از رسانه های گروه سیاسی و اقتصادی» در شبستان یک، “روزنامه ها و بخش دیگری از رسانه های گروه سیاسی و اقتصادی» در شبستان دو، “موسسات مطبوعاتی، بخشی از رسانه های گروه آموزشی – تخصصی و گروه کسب و کار» در شبستان سه، رسانه های گروه “دین و اندیشه، فرهنگی – هنری و بخش دیگری از رسانه های گروه آموزشی – تخصصی» در شبستان چهار و گروه رسانه ای “عمومی و خانواده، کودک و نوجوان در کنار رسانه های گروه استانی و منطقه ای» در شبستان پنج جانمایی شده اند. همچنین با توجه به استقبال رسانه ها از نمایشگاه امسال، کمبود فضای شبستان مصلی و همچنین تصمیم ستاد مبنی بر عدم واگذاری غرفه های بیشتر از ۹۶ متر، امسال دو سالن ویژه برای نشست های رسانه ها تعبیه شده تا رسانه های متقاضی متراژ بیشتر، بتوانند از این فضای مناسب، بهره برداری کنند.

بر این اساس، متقاضیان با توجه به گروه بندی مشخص شده در روی نقشه، می توانند مکان احتمالی خود در نمایشگاه را مشاهده و برای جانمایی غرفه خود که اواسط هفته آینده و با اعلام قبلی انجام خواهد شد، اقدام کنند. بدیهی است جانمایی الکترونیک بدون دخالت ستاد برگزاری و مانند سال گذشته بر عهده متقاضیان است و امسال با هدف آگاهی از مکان گروه ها، نقشه مذکور قبل از جانمایی منتشر و در اختیار رسانه ها و متقاضیان قرار گرفته است.

بنابر اعلام ستاد برگزاری، احتمال تغیرات جزیی در این نقشه وجود دارد. دایره های کوچک تعبیه شده روی نقشه به منزله ستون است که طبق ضوابط اعلامی، از هزینه غرفه هایی که ستون های سالن در آنها قرار می گیرد ۲ تا ۶ متر (بنابر متراژ ستون) کسر می شود.

غرفه بندی ها بر اساس متراژهای مصوب ستاد برگزاری، ۱۲، ۲۴، ۴۸ و ۹۶ متری روی نقشه مشخص شده است. مشکلات ساختاری شبستان و تعبیه میدان در راهروهای اصلی، باعث شده برخی غرفه های تعبیه شده کوچکتر از متراژ مصوب باشد مانند برخی غرفه های ۹۶ و ۴۸ و ۲۴ متری که روی نقشه به ترتیب ۹۰ و ۴۲ و ۱۸ متری طراحی شده است.

چنانچه متقاضیان حضور در نمایشگاه، پس از جانمایی، انصراف دهند فقط نیمی از مبلغ واریزی و بعد از پایان نمایشگاه به آنها عودت می شود.

با توجه به استقبال چشمگیر احتمال وجود غرفه اضافه کم است ولیکن متقاضیان جامانده می توانند درخواست خود را برای ستاد ارسال کنند تا در صورت وجود ظرفیت، شرایط حضورشان فراهم گردد که اگر متقاضی، رسانه باشد لازم است قبلاً در سامانه جامع رسانه های کشور (e-rasaneh.ir) ثبت شده باشند.

متقاضیان غرفه های خودساز که تا ساعت ۱۲ ظهر صبح روز ۱۱ آبان و غرفه های پیش ساخته تا ساعت ۱۸روز ۱۲ آبان رسماً غرفه خود را از متصدیان ذیربط در نمایشگاه تحویل نگرفته باشند و غرفه هایی که تا ساعت ۱۲ روز ۱۵ آبان، چیدمان کلّی خود را تکمیل نکرده باشند به منزله انصراف تلقی می شود و بلافاصله جایگزین می شوند.

ارتفاع غرفه های خودساز نباید بیشتر از ۳.۵ متر باشد و متقاضیان اینگونه غرفه ها باید ضوابط مربوط به این بخش را که متعاقبا اعلام می شود از جمله تایید نقشه سازه اجرایی توسط یکی از مهندسان ناظر سازمان نظام مهندسی، به طور کامل رعایت کنند.

آیین نامه انضباطی بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات نیز در اوایل هفته نخست آبان ماه منتشر می شود. شماره تلفن های ۸۴۰۹۵۱۸۱ و ۸۴۰۹۵۱۷۵ کمیته ثبت نام نمایشگاه آماده پاسخگویی به متقاضیان محترم است. بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات ۱۶ تا ۲۲ آبان در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.