انتخابات شوراهای دانش آموزی در فارس برگزار شد

معاون پرورشی آموزش و پرورش فارس پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه برگزاری این انتخابات در یکی از مدارس شیراز در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: یکی از ساحت‌های سند تحول بنیادین ساحت سیاسی و اجتماعی است که به معنای تلاش برای رشد دانش آموزان در حیطه های اجتماعی است.

محمد نظری ادامه داد: افزایش حس مسئولیت پذیری و مشارکت دانش آموزان در اداره مدرسه به عنوان یکی از ارکان اصلی آموزشگاه‌ها از مهم ترین اهداف شوراهای دانش‌آموزی است.

وی گفت: این شوراها در کنار شورای مدرسه، معلمان و انجمن اولیا و مربیان می توانند ایفاگر نقش‌هایی در مدرسه خود باشند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه دانش آموزان از پایه سوم ابتدایی می توانند در انتخابات شورای مدرسه کاندیدا شده و رای دهند، افزود: این انتخابات امروز با رای ۵۶۱ هزار و ۹۲۹ دانش آموز در سطح پنج هزار و ۸۱۵ مدرسه استان برگزار می شود.

نظری تعداد کاندیداهای شورای دانش آموزی را در استان ۹۰ هزار و ۴۰۴ دانش آموز ذکر کرد و گفت: ۳۳ هزار و ۵۷۲ نفر از این دانش آموزان به عنوان شوراهای دانش آموزی مدارس در استان انتخاب می شوند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.