انتخابات شوراهای دانش‌آموزی شهرستان دامغان برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، مهری عظیمی پور ظهر سه‌شنبه و در خلال برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی دبیرستان متوسطه دوره اول دخترانه ایمان دامغان، ابراز داشت: حضور ۱۳هزار دانش آموز دامغانی در این رویداد نقش مشارکتی در تعیین سرنوشت آینده کشور را از هم اکنون نشان می‌دهد.

وی افزود: در کشور ما هر یک یا دو سال انتخاباتی در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود و مهم‌ترین هدف انتخابات شوراهای دانش‌آموزی نیز تمرین مشارکت‌پذیری آنان است و به این طریق آن‌ها در آینده به‌عنوان دولتمردان و مسئولان دولتی باید با سازوکارهای انتخاباتی آشنا شوند.

شوراهای دانش آموزش رویدادی ملی است

معاون فرهنگی آموزش‌وپرورش دامغان بابیان اینکه انتخابات شوراهای دانش‌آموزی ازنظر آموزش‌وپرورش به یک رویداد ملی تبدیل‌شده است اظهار داشت: امسال وارد هجدهمین دوره انتخابات شده ایم تا بار دیگر موضوع دانش‌آموز محوری و دانش‌آموز باوری را در آموزش‌وپرورش یادآور شویم.

عظیمی پور تصریح کرد: دانش آموزان با حضور در این انتخابات با اعتمادبه‌نفس کامل آماده انتخابات آینده کشور می‌شوند و درواقع این امر تمرین مشارکتی بر آینده آن‌ها به‌حساب می‌آید تا در تعیین و سرنوشت آینده مملکت خود حضور مؤثر و پررنگ داشته باشند.

وی افزود: هجدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در ۹۷ آموزشگاه تحصیلی شهرستان دامغان و با حضور سیزده هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز برگزار شد.

۸۷۳دانش‌آموز منتخب مشخص می‌شوند

معاون فرهنگی آموزش‌وپرورش دامغان درباره کیفیت و کمیت برگزاری این دوره از انتخابات در سطح مدارس دامغان، گفت: با برگزاری هجدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی ۸۷۳ نفر از دانش آموزان بارأی مخفی دانش آموزان عضو این شوراها برای مدت یک سال انتخاب می‌شوند.

عظیمی پور با اشاره به چارت سازمانی شوراهای دانش‌آموزی، بیان داشت: شوراهای دانش‌آموزی دارای یک تشکیلات خاص شامل رئیس، نایب‌رئیس و عضو شورا بوده و در کنار آن ۱۵ انجمن فعالیت دارند.

وی درباره این انجمن‌ها نیز، افزود: انجمن‌های پانزده‌گانه شوراهای دانش‌آموزی شامل نماز، قران و معارف، تعاونی‌های دانش‌آموزی، علمی و آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و هنری، تربیت‌بدنی، سیاسی، مهارت‌های زندگی و مشاوره، انتظامات و پشتیبانی، مناسبت‌ها و تبلیغات، صلح و دوستی و گردشگری، حجاب و عفاف، مواجه با حوادث و بلایای طبیعی هستند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.