امام جمعه موقت مهاباد: امام حسین (ع) درس آزادگی و جوانمردی به مسلمانان جهان داد

به گزارش ایرنا ماموستا ملایحیی اسماعیلی در خطبه های نماز جمعه این هفته مهاباد که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: قیام خدایی امام حسین (ع) و یارانش در صحرای کربلا که تنها در راه خدا بود سبب شد که قیام عاشورا و عاشورائیان برای همیشه در تاریخ ماندگار شوند.
وی با بیان اینکه از منش و روش حضرت امام حسین (ع) در عاشورا باید درس گرفته و الگوگیری کرد، گفت: در حادثه عاشورا درس های فراوانی نهفته است که با تدبیر در آنها می توان از آنها به عنوان چراغ راه استفاده کرد.
ماموستا اسماعیلی با تاکید بر تلاش تک تک آحاد جامعه نسبت به فراگیری و به کار گیری درس ها و عبرت های عاشورای حسینی افزود: راه عزت و سعادت بشریت در گرو شناخت مکتب حیات بخش امام حسین (ع) و پیروی از آن امام همام است.
وی با بیان اینکه مهمترین هدف قیام امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود، گفت: برپایی این فریضه مهم باعث شناخت حقایق و حفظ دستاوردهای قیام عاشورا و ارزش های والای اسلامی شده و از نفوذ دشمنان برای نابودی ارزش های دینی و اسلامی ما جلوگیری خواهد کرد.
امام جمعه موقت مهاباد همچنین در بخش دیگری از خطبه های امروز با اشاره به نامه مهم مقام معظم رهبری در مورد پرونده برجام اظهار کرد: الزامات رهبر معظم انقلاب در مورد برجام باید توسط مسوولان به طور کامل رعایت شود.
شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
6185/2093

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.