امام جمعه مریوان: امت اسلام باید از واقعه کربلا درس بگیرد

به گزارش ایرنا ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه های این هفته نماز جمعه مریوان، با یادآوری و تشریح جزئیات وقایع عاشورا افزود: امام حسین (ع) و یاران و خانواده آن حضرت در راه اهداف والای امر به معروف و نهی از منکر شهید و جان پاک خود را نثار کردند.
وی تصریح کرد: بی شک نه تنها امت اسلامی بلکه در تمام ادیان و کسانی که آزاد مردی و شجاعت را در سرلوحه برنامه زندگی خود قرار می دهند، امام حسین(ع) و حادثه عاشوار بهترین الگوی آنان خواهد بود.
شیرزادی شهادت این بزرگ مرد تاریخ و اسوه پاک نبوی را داغی بزرگ در تمام طول تاریخ بشریت نام برد و اظهار داشت: شخصیت دینی و ایثارگری نوه پیامبر اسلام نه تنها در بین اسلام بلکه در تمام ادیان و مذاهب، قابل احترام و به نام نیک تا قیامت باقی خواهد ماند.
خطیب نماز جمعه مریوان در ادامه با اشاره به در پیش بودن هفته اولیا و مربیان یادآور شد: واژه اولیا و مربی هر دو در دین اسلام و مقدسات بسیار پر معنا و قابل تامل است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: هفته اولیا و مربیان باید تا اندازه ای بتواند نسبت به شناخت و آسیب شناسی آموزشی در بین مدارس و دانش آموزان نقش خود را ایفا کند.
ماموستا شیرزادی با اشاره به اینکه وظیفه یک مربی و معلم فقط تدریس کتاب های درسی نیست اظهار داشت: در جامعه اسلامی نقش مربی، بسیار خطیر و بزرگ است.
وی ادامه داد: اولیا نیز باید تمام اهتمام خود را در نقش مدیریتی و حفاظت از اخلاق و روش تربیتی خانوادگی فرزندان خود به کار گیرند.
مریوان در 130 کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
7451/1904

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.