امام جمعه اسلام آباد غرب: ظلم ستیزی قیام امام حسین (ع) باید همیشه زنده بماند

حجت الاسلام والمسلمین سید امیر محمدی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قیام عاشورا برای اجرای عدالت و در مقابل ظلم صورت گرفت و یکی از فوایدیش این است که مردم عدالتخواه جهان این شهامت را پیدا کردند تا به تاسی از این قیام خونین در مقابل ظالمان و ستمگران بایستند.
وی اضافه کرد: نتیجه این شد که ظالمین با خیال راحت به ظلم خود ادامه ندادند و امت اسلامی هم فهمیدند تا زمانیکه ظلم هست نباید آرام بنشینند و بی تفاوت باشند.
وی ادامه داد: یکی از کارهایی که ما می توانیم در هنگام غیبت انجام دهیم تا در مساله ظهور انشاالله تعجیل بشود مبارزه با ظلم است تا بتوانیم حاکمان ظالمان را تا آنجا که از دست ما بر می آید از بین ببریم تا زمینه برای اجرای حکومت عادلانه آن حضرت فراهم شود.
امام جمعه اسلام آبادغرب همچنین در باره عزاداری ها گفت: عزاداری که روحیه حماسی را در مردم زنده نگه دارد بهترین نوع عزاداری است برخی عزاداریها مانند قمه زنی نادرست است و آدم به جای اینکه قمه را در سر خود بزند باید در شکم دشمن بزند.
وی در پایان گفت: اصل تشکیل جلسات و گریه بر امام حسین بدعت نیست بلکه دستور اهل بیت است و قابل حذف نیست که تا عصر ظهور انشاالله باید ادامه یابد.
اسلام آباد غرب با 150 هزار نفر جمعیت در 55 کیلومتری غرب کرمانشاه قرار دارد .
7459/8066

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.