اقدام امریکا در زندانی کردن اتباع ایرانی غیر قابل قبول است

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم در پی صادر شدن حکم مظفر خزاعی تبعه ایرانی زندانی در امریکا، گفت: متاسفانه شماری از اتباع کشورمان به دلایل غیر موجه و اتهام نقض تحریم های غیر قانونی و نامشروع در امریکا و چند کشور دیگر زندانی می باشند و در طی چند سال گذشته اقدامات و پیگیری های مستمر حقوقی و سیاسی برای اثبات بیگناهی و آزادی ایشان صورت گرفته است و این تلاش ها کماکان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: چند نفر از ایرانیانی که در خارج از امریکا دستگیر شده اند , علیرغم درخواست و فشار امریکا به کشورهای دیگر برای تحویل ایشان به ایالات متحده , بیگناهی شان به اثبات رسیده و این افراد آزاد شده اند و پیگیری دولت ایران برای آزادی اتباعش با قوت ادامه دارد.

افخم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده است دستگیری اتباع خود به دلایل واهی و ادعای نقض تحریم ها را غیر قانونی و خلاف حقوق بین الملل میداند , بر بیگناهی این افراد تاکید وخواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنان شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.