افزایش 80 درصدی طلاق نگرانی مسوولان کهگیلویه را بدنبال داشت

به گزارش خبرنگار ایرنا، جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال روز دوشنبه با حضور نهادهای مرتبط با ثبت وقایع حیاتی در فرمانداری برگزار شد که ارائه آمار رو به رشد طلاق و کاهش ازدواج برای مسئولان این شهرستان تامل برانگیز شد.
فرماندار کهگیلویه افزایش 80 درصدی طلاق را نگران کننده ذکر کرد و گفت: مسئولان باید در این راستا حساسیت لازم را داشته باشند.
علی پوزش با بیان اینکه باید آموزش های لازم برای مقابله با این معضل اجتماعی در سطح شهرستان نهادینه شود افزود: علت طلاق در سطح شهرستان از سوی کارشناسان بررسی و راهکارهای لازم ارائه شود.
رئیس ثبت احوال کهگیلویه با اشاره به اینکه دفاتر طلاق در سطح شهرستانهای چرام ولنده مستقر است گفت: تعداد زیادی از طلاق های ثبت شده در سطح شهرستان مربوط به شهرستانها و استانهای همجوار است.
سید عیسی جوادی با اشاره به اینکه در شش ماهه اول سال گذشته 130 فقره طلاق در دفاتر شهرستان به ثبت رسید افزود: این آمار در سال جاری به 244 فقره افزایش یافته است.
وی با بیان کاهش چشمگیر ازدواج در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: سال گذشته یکهزار و 12 فقره ازدواج در دفاتر شهرستان ثبت که این آمار در سال جاری به 906 فقره کاهش یافته است.
جوادی تعداد ولادت های ثبت شده را یکهزار و 327 و فوتی ها را 227 فقره اعلام کرد.
مرتضی عسکری رئیس پزشک قانونی کهگیلویه با اشاره به اینکه درصد زیادی از طلاق ها در سه ساله اول زندگی زوجین اتفاق می افتد، گفت: 90 درصد از طلاق ها مربوط به بیکاری، اعتیاد و مشکلات اقتصادی است.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه با تاکید بر آسیب شناسی و فرهنگ سازی در این راستا گفت: برگزاری سمینار و همایش های مختلف در کاهش این معضل اجتماعی تاثیرگذار است.
ایرج کاظمی با بیان همکاری همه نهادها با ثبت احوال در برگزاری همایش ها افزود: کاهش آمار طلاق نیازمند عزم جهادی همه مسئولان و فرهنگ سازی در این زمینه است.
شهرستان کهگیلویه با 132 هزار نفر جمعیت دارای چهار شهر، 10 دهستان وچهار بخش است.
7531/6162

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.