اغلب موقوفات در اردبیل درون‌مایه فرهنگی دارند

حجت الاسلام اکبر قیامی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از ابتدای امسال ۲۴ مورد وقف جدید به ثبت رسیده است، اضافه کرد: اغلب وقف ها با نیت فرهنگی بوده و بیشتر درون مایه فرهنگی دارند.

وی در خصوص اقدامات دو سال اخیر این نهاد اجرایی جهت ترویج وقف فرهنگی تصریح کرد: ما به جهت توسعه وقف فرهنگی نشست های متعدد در رویدادهای مختلف داشتیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در پاسخ به اینکه چرا موقوفات به وقف زمین و ساختمان محدود مانده و در راستای وقف فرهنگی به ندرت موردی به ثبت رسیده است، متذکر شد: حتی وقف ساختمان نیز با نیت فرهنگی است.

قیامی اجرای امینانه نیت واقفان را از جمله برنامه ها و سیاست های اصلی اوقاف دانست و تاکید کرد: در این راستا طی دو سال گذشته تلاش کردیم نیت واقفان احصا شده و نسبت به تحقق آن برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه برخی وقف ها قید زمانی و مکانی داشته و برخی بدون قید است، تصریح کرد: در مجموع تلاش بر این است در بهره برداری از هر موقوفه نیت واقف در اولویت قرار گیرد.

به گفته مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اغلب موقوفات با هدف احسان و عزاداری با نیت سید الشهدا ابا عبدالحسین (ع) است و به ویژه در عزاداری های ماه محرم بر اساس نیت با قید زمانی واقفان برای عزاداری یا پخش نذورات اقدام شده است.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.