اعلام آمادگی ایران برای همکاری با عراق در جنگ نرم علیه داعش

‘محمود واعظی’ در کنفرانس خبری مشترک با ‘حسن کاظم الراشد’ همتای عراقی خود، در پاسخ به سئوال خبرنگار عراقی گفت که آماده همکاری با عراق در جنگ با تروریست های داعش در بخش ارتباطات هستیم.
وی با اشاره به شروع مذاکرات بین عراق و ایران در زمینه همکاری های ارتباطاتی و مخابراتی افزود: تیم کارشناسی دو کشور تاکنون پیشرفت های خوبی در زمینه این همکاری ها داشته اند.
واعظی سفر خود به بغداد را در راستای سفر چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری عراق به تهران و امضای سند همکاری با عراق خواند و تصریح کرد: به منظور اجرایی کردن این سند همکاری به عراق سفر کرده است.
وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و عراق به عنوان روسای تیم های کارشناسی دو کشور مذاکرات اولیه را امروز چهارشنبه در بغداد آغاز کردند و هم اکنون تیم های کارشناسی دو طرف در زمینه های اینترنت، پست و اپراتورهای تلفن همراه این مذاکرات را ادامه می دهند.
واعظی اضافه کرد: با توجه به بسترهای ایجاد شده در نقاط طولانی مرزی از طریق شبکه فیبرنوری، زمینه های گسترش همکاری های دو کشور فراهم شده است.
وی با اشاره به رفت وآمد پنج میلیون زایر بین دو کشور در طول سال گذشته، بر ضرورت ارتباطات مطمئن و با امنیت و کیفیت بالا بین جمهوری اسلامی ایران و عراق تاکید کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با ابراز امیدواری نسبت به پایان معضل افراط گرایی و تروریسم در عراق و قرار گرفتن این کشور در مسیر توسعه گفت: پیشرفت و توسعه هر کشور نیازمند زیر ساخت های ارتباطاتی است.
واعظی در ادامه همچنین از وجود همکاری بین ایران و عراق در مجامع بین المللی در بخش مخابرات و ارتباطات و استفاده از امکانات دو کشور و انتقال صوت و دیتا خبر داد و افزود: زمینه خوبی برای همکاری بخش های خصوصی دو کشور در بخش های اینترنت و خدمات فنی و تجهیزات فراهم شده است.
وی همچنین از تشکیل یک کمیته فنی برای پروژه خط انتقال شبکه فیبرنوری بین عراق، ایران و ارمنستان خبر داد و گفت: همفکری و همکاری خوبی در تبادل تجربیات به منظور توسعه همکاری بین دو کشور و حل مشکلات وجود دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری عراق نیز در این کنفرانس خبری از گسترش همکاری های ارتباطی و مخابراتی بین دو کشور ابراز خرسندی و رضایت کرد.
خاورم *4*1770*1275

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.