اعتراض دبیری‌نژاد در خصوص مصوبات و مدیریت جلسات شورای شهر


اعتراض دبیری‌نژاد در خصوص مصوبات و مدیریت جلسات شورای شهر

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: متاسفانه آنچه در صحن شورا به شور و رای گیری گذاشته می شود با آنچه برای ارسال به فرمانداری صورتجلسه می گردد متفاوت است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، یعقوب دبیری نژاد عضو شورای شهر بندرعباس پیش از بررسی اولین دستور کار چهل و نهمین جلسه شورای شهر با اخطار ماده (23) آئین نامه داخلی شورا، خطاب به هیئت رئیسه گفت: متاسفانه آنچه در صحن شورا به شور و رای گیری گذاشته می شود با آنچه برای ارسال به فرمانداری صورتجلسه می گردد متفاوت است.

وی افزود: درگذشته هم پس از تصویب بودجه این موضوع را به صورت خصوصی به هیئت رئیسه تذکر دادم اما بازهم شاهد تکرار این موضوع هستیم که هیئت رئیسه احترامی برای شور انجام شده در صحن قائل نیست و هرآنچه را خودش می خواهد بدون اخذ نظر سایر اعضا به صورتجلسات و مصوبات ارسالی به فرمانداری اضافه یا کم می کند.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: سنگ اندازی در موضوع شهربازی و دست‌کاری مصوبات، شورا را به مضحکه مردم و رسانه ها تبدیل کرده است و یا برای حذف کمیسیون بانوان و تبدیل آن به کمیته، در جلسه اصلی هیچ مصوبه ای انجام نشد و حتی موضوع آن مطرح نشد اما در صورتجلسه بدون اطلاع اعضا، نه تنها کمیسیون به کمیته تبدیل شده که حتی اعضای آن را نیز بدون رای گیری خودتان مشخص کردید.

فاطمه جراره رئیس شورای شهر نیز با رد اظهارات دبیری نژاد، گفت: مصوبه شهربازی دقیقاً نظریه کمیسیون است و در خصوص کمیسیون بانوان هم به دلیل اینکه تعداد اعضای کمیسیون بانوان به حد نصاب لازم نرسید کمیسیون را به عنوان کمیته زیر مجموعه کمیسیون فرهنگی قرار داده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

احیای بافت سنتی ساحل سورو با مشارکت گروه های مردمی

دبیری نژاد در پاسخ گفت: شما ابتدا برای تشکیل کمیسیون و سال بعد برای حذف آن بدون رای گیری و اطلاع اعضا صورتجلسه تنظیم کرده اید، این موضوع تخلف صریح هیئت رئیسه است و به دلیل اینکه هیئت رئیسه قصد ندارد رویه خود را اصلاح کند مجبورم طبق ماده (23) آئین نامه داخلی این تخلف را در صحن علنی تذکر دهم شاید دست از این تخلفات بردارید.

عضو شورای شهر بندرعباس در اعتراض به عدم انتشار اخبار مربوط به برخی اعضا توسط روابط عمومی شورای شهر گفت: اخبار روابط عمومی، نطق ها و اظهارات اعضای خاصی از شورا سانسور می شود و یا اصلا منتشر نمی شود.