اشتون کارتر از احتمال اقدام مستقیم زمینی آمریکا علیه داعش خبر داد

به گزارش رویترز از واشنگتن کارتر در سخنانی در کمیته خدمات نظامی مجلس سنای آمریکا گفت: ارتش آمریکا درصدد تقویت تلاش ها و اقدامات زمینی است و نیروهای آمریکایی می خواهند فشار بر پایگاههای داعش در رقه در سوریه و در رمادی عراق را تشدید کنند و به همین دلیل اقدامات نظامی آمریکا در حال تحول است.
وزیر دفاع آمریکا گفت که انتظار دارد حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا تشدید شود و تعداد هواپیماهای مشارکت کننده و میزان حملات آنها افزایش یابد.
کارتر گفت: آمریکا در حمایت از نیروهای محلی “با حملات هوایی یا اقدام مستقیم بر روی زمین» تردید نخواهد کرد.
ژنرال “جوزف دانفورد» رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا نیز که برای ادای شهادت در کنار کارتر در جلسه کمیته خدمات نظامی سنای آمریکا حاضر شده بود، گفت: اگر مشارکت نیروهای آمریکایی در نبرد با داعش بخت شکست داعش را افزایش داد، پیشنهاد حضور نیروهای آمریکایی در کنار ارتش عراق را بررسی خواهد کرد.
همزمان با شهادت وزیر دفاع و رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در مجلس سنا، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز پشت درهای بسته ، کمیته روابط خارجی مجلس سنا را در جریان راهبرد آمریکا در این خصوص قرار داد.
**1078**1504

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.