استقبال کویت از طرح عمان برای ساماندهی بحران سوریه

به گزارش ایرنا این منبع آگاه در وزارت امور خارجه کویت افزود: این دیدارها به عنوان یک ابتکار عمل از سوی سلطان نشین عمان تلقی می شود و امیدواریم به یک راه حل صلح آمیز برای بحران سوریه منجر شده و به رنج و محنت ملت این کشور پایان دهد.
این مقام دیپلماتیک کویت در گفتگو با روزنامه الرای کویت متذکر شد: دیدار و گفتگوی یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان با بشار اسد، رییس جمهوری سوریه و همچنین دیدار وی با ولید معلم با هماهنگی و اطلاع دیگر اعضای کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) نبوده است.
یادآور میشود وزیر امور خارجه عمان در دیدار از دمشق اعلام کرد مسقط تمام تلاش خود را برای کمک به یافتن راهی که به حل بحران سوریه منجر شود صورت خواهد داد.
بن علوی همچنین در رابطه با مبارزه با تروریسم در سوریه و طرح های منطقه ای و بین المللی برای کمک به یافتن راه حلی برای بحران این کشور و ساماندهی اوضاع آن با مقامات سوریه بحث و تبادل نظر کرد.
خاورم*320 ** 1064

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.