استقبال رییس مجلس لبنان از شرکت ایران در نشست وین

به گزارش ایرنا، نمایندگان پارلمان که امروز(چهارشنبه) با رییس مجلس لبنان دیدار کرده اند به نقل از نبیه بری افزودند: حضور ایران در نشست وین به پیشرفت تلاش ها برای حل سیاسی بحران سوریه کمک می کند.
وی خاطرنشان کرد که همواره از جمله در نشست اخیر پارلمان های جهانی و اجلاس فوق العاده اتحادیه پارلمان های عربی در ژنو بر ضرورت حضور ایران در نشست های ویژه حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرده است.
نبیه بری به عنوان رییس جدید اتحادیه پارلمان های عربی انتخاب شده است.
مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست روز جمعه وین به منظور بررسی اوضاع سوریه شرکت می کند.
وی افزود: بر اساس دعوت انجام شده از جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این نشست، وزیر امور خارجه به همراه یک هیات عالی رتبه سیاسی برای بررسی اوضاع سوریه در وین حضور می یابد.
ناظران معتقدند، نشست های ژنو 1 و ژنو 2 که برای بررسی راهکارهای حل و فصل بحران سوریه در گذشته برگزار شده ، هیچ دستاوردی به همراه نداشته است.
براساس این گزارش، نبیه بری رییس مجلس لبنان در بخش دیگری از سخنان خود از ادامه گفت وگوهای ملی و گفت وگوهای دوجانبه بین حزب الله و حزب جریان المستقبل که دیروز (سه شنبه) برگزار شدند، ابراز خرسندی کرد.
وی گفت که این گفت وگوها در فضایی مثبت ، خوب و مفید برگزار شدند.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.