استان زنجان نیازمند آکادمی شمشیربازی قدرتمند است

زهرا قنبری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به رونق گرفتن فعالیت‌های هیئت شمشیر بازی در سالن ورزشی مادران و کودکان زنجان خاطرنشان کرد: با تجهیز این سالن برای هیئت شمشیر بازی شاهد استقبال علاقه‌مندان به شمشیر بازی هستیم.

مسئول بانوان هیئت شمشیربازی استان زنجان، ادامه داد: با تغییر ریاست هیئت شمشیر بازی استان پویایی این هیئت بیشتر شده و با استعدادیابی‌های صورت گرفته اکنون حدود ۳۵ نفر از بانوان در این رشته فعالیت دارند.

به گفته قنبری اغلب بانوانی که به دلیل شرایط نامناسب هیئت در سال‌های گذشته با شمشیربازی خداحافظی کرده بودند طی ماه‌های اخیر مجددا به هیئت ملحق شده‌اند.

وی از آغاز استعدادیابی بانوان در سه شاخه شمشیر بازی یعنی فلوره، اپه و سابر خبر داد و گفت: استعدادیابی‌ها طی ماه‌های اخیر از بین علاقمندان مراجعه‌کننده به هیئت انجام‌شده و در مرحله بعدی مقرر شده در مدارس و در هر سه مقطع انجام شود.

مسئول بانوان هیئت شمشیر بازی استان زنجان با بیان اینکه استعدادیابی در رده سنی ۸ تا ۲۵ سال انجام می شود افزود: استقبال بانوان از این ورزش دلگرم‌کننده است.

قنبری با اشاره به سابقه درخشان شمشیربازان زنجانی در مسابقات ملی و بین المللی گفت: اگر حمایت‌ها از این ورزش افزایش یابد زنجان می‌تواند همچون گذشته در شمشیربازی کشور پیشتاز باشد.

به گفته این ورزشکار، پوشش کامل در شمشیر بازی موجب شده محدودیتی برای بازی بانوان وجود نداشته باشد و این موضوع زمینه حضور آن‌ها را در مجامع بین المللی فراهم کند.

مسئول بانوان هیئت شمشیر بازی استان زنجان گفت: تمرینات شمشیر بازی عصر روزهای زوج در سالن ورزشی مادران و کودکان که مقررشده برای هئیت شمشیر بازی استان تجهیز شود دایر است و علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام مراجعه کنند.

قنبری ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌ها و حمایت‌های رئیس جدید هیئت شمشیربازی استان سالن ورزشی مادران و کودکان به آکادمی تخصصی شمشیر بازی تبدیل شود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.