استاندار کرمان: شخصیت های برجسته کشوری و استانی باید معرفی شوند

به گزارش ایرنا علیرضا رزم حسینی روز چهارشنبه در آیین گشایش همایش بین المللی ابن هیثم و نور در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: برگزاری این همایش افتخاری برای استان کرمان به شمار می رود.
وی گفت: برگزاری چنین همایشی فرصتی را فراهم می کند که شخصیت هایی که در تاریخ به نوعی پنهان مانده اند یا ابعاد زندگی آنها به صورت کامل معرفی نشده، توسط اساتید هرچه بیشتر معرفی شوند.
وی بیان کرد: این همایش به همت دانشگاه شهید باهنر در حال برگزاری است و با طرح ایده آن، استانداری نیز همکاری های لازم برای اجرا انجام داد.
استاندار کرمان از این استان به عنوان مهد تاریخ، ادب و فرهنگ یاد کرد و گفت: کرمان شخصیت های بزرگی از جمله محمد ابن عیسی ماهانی، ابوالاسحاق کوهبنانی و ابوحامد کرمانی و در دوره معاصر نیز شخصیتی مانند مرحوم استاد باستانی پاریزی را در دامان خود پرورش داده است.
دبیر اجرایی همایش بین المللی ابن هیثم و نور افزود: شخصیت های ایرانی برجسته در حوزه علمی و اسلامی منشاء خدمات بسیار خوبی در تاریخ و کشور هستند و استان کرمان نیز در این زمینه سابقه بسیار خوبی دارد.
وی خاطرنشان کرد: هر وقت ملت ایران و ملت های مسلمان فرصتی یافته اند توانسته اند به یافته های علمی تاثیرگذاری دست یابند.
نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: اگر غارتگران و استعماگران بگذارند و کشورهای اسلامی فراغتی برای کسب علم داشته باشند به دستاوردهای بزرگی در حوزه علمی خواهند یافت.
وی تاکید کرد: همانگونه که تاکنون نیز دستاوردهای علمی زیادی حاصل شده است که بخشی از تمدن غرب نیز از این دستاورهای علمی نشات می گیرد.
رزم حسینی از دست اندرکاران برگزاری این همایش که تا فردا پنجشنبه با حضور اندیشمندان و صاحبنظران داخلی و خارجی ادامه دارد، تقدیر کرد.
علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصحلت نظام نیز در آیین افتتاح این همایش بین المللی سخنرانی کرد.
7440/3028

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.