استاندار خراسان رضوی: کشوری که با کتاب مانوس نباشد در معرض تهاجم فرهنگی قرار می گیرد

علیرضا رشیدیان چهارشنبه شب در مراسم آغازین هفدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران در مشهد افزود: آمارهای منتشره در زمینه سرانه مطالعه و کتابخوانی زیبنده کشور ایران با تمدن فرهنگی غنی و کهن آن نیست.
وی در ادامه گفت: به همین جهت خراسان رضوی به عنوان قطب فرهنگی ایران زمین باید فراتر از مرزهای کشور حوزه نفوذ داشته و مشهد به عنوان قطب دیپلماسی فرهنگی و خاستگاه فرهنگ رضوی به ایفای نقش بپردازد.
استاندار خراسان ضوی افزود: باید برای ایفای این نقش مسئولیت دستگاههای مختلف اجرایی، فرهیختگان و اهالی قلم تعریف و مشخص شود.
وی نمایشگاه کتاب را از بزرگترین رخدادهای فرهنگی در مشهد توصیف و بیان کرد: این واقعه باید در تقویم فرهنگی کشور ثبت شود.
رشیدیان ادامه داد: با توجه به ضرورت برگزاری همه ساله این نمایشگاه در مشهد تمام دستگاههای اجرایی استان باید برای برپایی باشکوه آن همکاری کنند.
وی با تاکید بر تولید و عرضه آثار جدید و فاخر در بازار کتاب نیز گفت: ناشران و نویسندگان باید با نشر و تولید آثار فاخر، زمینه جذب و انس جوانان به کتاب و کتابخوانی را فراهم کنند.
وی گفت: دوازدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان خراسان رضوی نیز در این دوره از نمایشگاه برگزار می شود.
هفدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران که با حضور مشاور رییس جمهوری و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت تا روز 13 آبان ماه جاری در مشهد برپا است.
500 ناشر ملی و استانی در این چارچوب به نشر و معرفی آثار خود می پردازند.
7505/1858

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.