استاندار تهران به کنترل و نظارت بیشتر در مرغداری ها تاکید کرد

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، با توجه به فرارسیدن فصل سرما و لزوم آمادگی و هوشیاری در مقابله با بیماریهای واگیردار روز دوشنبه جلسه ویژه ای با موضوع کنترل و جلوگیری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان موسوم به مرغی با حضور استاندار تهران و رئیس سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.
سید حسین هاشمی در این جلسه افزود: استانداری تهران از فعالیتهای اداره کل دامپزشکی استان حمایت های مربوط را به عمل خواهد آورد و همه فرمانداران و دستگاههای اجرایی باید در این رابطه همکاریهای لازم را انجام دهند.
وی تاکید کرد: دانشگاههای استان با حمایتهای علمی و پشتیبانی لازم و جهاد کشاورزی با همکاری نزدیک همراهی خود را با اداره کل دامپزشکی ادامه دهند تا استان تهران و منابع دامی آن از این بیماری دچار آسیبی نشود.
در ادامه این جلسه، مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور ضمن تشریح ابعاد آنفولانزای مرغی در تهران گفت: سازمان دامپزشکی کشور وضعیت مرغداریها را مورد پایش قرار داده و با تشدید نظارتهای بهداشتی و قرنطینه ای به خصوص در استان تهران نسبت به کنترل وضعیت و جلوگیری از شیوع آنفولانزای مرغی اقدام کرده است.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.