استاندارگلستان: قیام عاشورا الگوی مبارزه با باطل در همه زمان ها است

حسن صادقلو در آیین سوگواری شب عاشورا در حسینیه صابری شهر مزرعه کتول شهرستان علی آباد با بیان اینکه مکتب امام حسین(ع) دانشگاه نجات از طوفان ها و گمراهی ها می باشد، اظهارداشت: انقلاب امام حسین(ع) تنها به شیعیان تعلق ندارد و حکمت های بی شماری در رفتار بزرگانی همچون حضرت عباس(ع) و حضرت علی اکبر(ع) و تمام شهدای کربلا می باشد که باید تبیین و معرفی گردد.
استاندار گلستان قرائت اصیل اسلام و مکتب امام حسین(ع) را در دست روحانیت بیان کرد و یادآور شد: باید قرائت اصیل اسلام را از روحانیت دریافت کنیم و نباید اجازه داد که مدح ها جای متن اصیل را بگیرد.
وی یکی از وصف های امام حسین(ع) را قتیل العبرات یعنی کشته اشک ها دانست و افزود: پیامبر مکرم اسلام (ص) در جایی اشک را اولین نعمت خدا به انسان می داند و امیرالمومنین (ع) نیز اشک را عامل نورانیت و بازگشت از مسیر ارتکاب گناه بیان می کند.
صادقلو اشک ریختن برای امام حسین(ع) را گریه پیوند با اهداف دانست و گفت: امام حسین(ع) از آن جهت قتیل العبرات است که تمام اولیاء خداوند برای او گریسته اند و هر کس از او یاد کرده برای او گریسته است.
وی، گریه بدلیل شکست را بی مناسبت با کربلا و امام حسین(ع) عنوان کرد و افزود: کربلائیان هیچ درخواستی از دشمنان نداشتند و هر نوحه ای از کربلا که سربلندی را را تداعی نکند، ارتباطی به دانشگاه و انقلاب امام حسین (ع) ندارد.
وی یادآور شد: کربلا، دانشگاه عزت و عظمت و بلندی روح است و هرگز خواری و ذلت و تقاضا از دشمن در آن وجود ندارد.
در آیین عزاداری شب عاشورای حسینی تعداد زیادی از مردم سوگوار و مسئولان استانی وشهرستانی حضور داشتند.
شهرستان علی آباد با چهار شهر علی آبادکتول، فاضل آباد، مزرعه کتول و سنگدوین و 76روستا در 35کیلومتری شرق گرگان واقع بوده و افرون بر 132هزار نفر جمعیت دارد.
1648

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.