استاندارهرمزگان:84بازارچه جدید میوه وتره باردربندرعباس راه اندازی می شود

به گزارش ایرنا، جاسم جادری سه شنبه درنشست ستاد تنظیم بازارهرمزگان اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی این غرفه ها، وضعیت عرضه میوه و تره بار در بندرعباس بهتر می شود.
وی با اشاره به اینکه ،کاهش واسطه گری با ایجاد باراندازهای فروش محصولات کشاورزی امکان پذیراست،اظهارداشت: میدان میوه و تره بار حسین آباد شهر بندرعباس نیز برای عرضه محصولات به سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان واگذار شود.
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه شهرداری بندرعباس باید نظارت خود را بر واحدهای عرضه مستقیم محصولکشاورزی درسطح شهرافزایش دهد، افزود: محل عرضه باید محصولات کشاورزی را با 10 تا 15 درصد زیر قیمت بازار به فروش برسانند.
جادری ادامه داد: باراندازهای بازارهای جدید فروش محصولات کشاورزی در کهورستان شهرستان بندرخمیر و کمیز شهرستان رودان ایجاد می شود که کاهش واسطه گری و فروش محصولات با قیمت مناسب را به دنبال دارد ضمن آنکه بندرعباس و قلعه قاضی هم آمادگی راه اندازی بارانداز فروش محصولات کشاورزی را دارند.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه 12 مکان عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در بندرعباس باید توسط سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ساماندهی شود، اظهار داشت: سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری بندرعباس نیز نسبت به عرضه محصولات کشاورزی با اولویت نظام صنفی اقدام کند.
جادری خاطرنشان کرد: شهرداری بندرعباس 10 مکان مخصوص عرضه میوه شب عید را شناسایی و در اختیار سازمان جهاد کشاورزی قرار دهد و عرضه محصولات کشاورزی توسط خودروها در سطح شهر نیز باید توسط شهرداری ساماندهی شود.
وی بیان داشت: درخواست سازمان تعاون روستایی هرمزگان برای داشتن غرفه در میدان میوه و تره بار جدید نیز پیگیری شود تا کشاورزان بتوانند محصول خود را عرضه کنند وسازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در خصوص تغییر الگوی کشت، اقدام خوبی انجام داده و باید آن را استمرار ببخشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان نیز در این نشست گفت: ایجاد بارانداز در مناطق مهم تولید محصولات کشاورزی از جمله تیرور شهرستان میناب ، پارسیان و رضوان شهر فین، تسهیل در فروش محصولات را به دنبال دارد.
ناصر حیدری پوری افزود : 12 مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی نیز در شهر بندرعباس در نظر گرفته شده که با همکاری شهرداری بندرعباس به زودی ایجاد می شود.
رئیس سازمان تعاون روستایی هرمزگان نیز در این نشست عنوان کرد: در اجرای طرح حمایتی، اواخر سال گذشته 22 هزار تن گوجه فرنگی به ارزش 64 میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شد که به علت نبود اعتبار دولتی تاکنون طلب آنها پرداخت نشده که در تلاش هستیم تا چند روز آینده با تخصیص اعتبار جدید 70 درصد این طلب گوجه کاران پرداخت شود.
سیروس اسد پور افزود: کاهش قیمت گوجه فرنگی در زمین کشاورزی و کارخانه های رب و اختصاص ندادن اعتبار دولتی از مهمترین عوامل پرداخت نشدن هزینه های کشاورزان تاکنون است.
رئیس سازمان تعاون روستایی هرمزگان پیش بینی کرد برای روزهای پایانی سال و روزهای عید سال آینده 300 تن سیب و 400 تن پرتقال خریداری شود ودرنوروز امسال 411 تن سیب و 620 تن پرتقال برای هرمزگان خریداری شد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه شش کشور گفت: امسال 48 هزارو 54 تن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به پارسال 21 درصد افزایش داشته است وهمچنین پول گندمگاران هم حداکثر تا 48 ساعت به حساب آنان واریز شد.
مسعود دشوارگرافزود: امسال گندم معمولی به قیمت هزار و 55 تومان و کندم دوروم به قیمت هزار و 88 تومان از کشاورزان خریداری شد.
مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه شش کشورهمچنین خواستاراحداث سیلوی ذخیره گندم دراستان شد.
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس هم در این نشست گفت: 170 خودروی فروش محصولات کشاورزی در هشت نقطه شهر بندرعباس ساماندهی شدند.
حسین رنجبر افزود: در تلاش هستیم بازارچه جدید میوه و تره بار بندرعباس با 84 غرفه در محل بازارچه قبلی تا 22 بهمن سال جاری به بهره برداری برسد.ک/3
6048

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.