استاندارتهران: مردم باید به کالاهایی با کیفیت و قیمت مناسب دسترسی داشته باشند

به گزارش خبرنگار ایرنا سیدحسین هاشمی روزچهارشنبه در دومین نشست کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات استان تهران در محل استانداری با اشاره به نقش مهم واحدهای صنفی در توزیع و تولید کالاهای با کیفیت افزود: در این راستا ساماندهی اصناف تولیدی، توزیعی و خدماتی از اهمیت بالایی برخوردار است.
رئیس کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات استان تهران با بیان اینکه تداوم فعالیت واحدهای صنفی بدون مجوز در استان قابل قبول نیست تصریح کرد: اتحادیه های اصناف باید نسبت به شناسایی و برخورد با این متخلفان فعال شوند.
هاشمی با اشاره به ضرورت برخورد با سرچشمه های اصلی تولید کالاهای بدون کیفیت و غیرمجاز گفت: نباید تنها به برخورد با خرده فروشان اکتفا کرد زیرا برخورد با تولیدکنندگان اصلی موجی ایجاد می کند که در انتها به خرده فروشان ختم می شود.
استاندار تهران با اشاره به اینکه استاندارد بودن کالاهای سلامت محور از اهمیت بالایی برخوردار است تاکید کرد: در این راستا ایجاد تعاونی های توزیع مواد خوراکی برای عرضه مسقیم کالاهایی با قیمت و کیفیت مناسب برنامه ریزی شده که می توان به فروشگاه های عرضه فرآورده های لبنی و گوشتی عشایر استان در سطح شهر تهران اشاره کرد.
وی تصریح کرد: عرضه مستقیم کالا توسط عشایر و نیز ایجاد فروشگاه های زنجیره های با قیمت هایی تا 30 درصد کمتر از نرخ های رایج از جمله اقدامات خوبی است که در استان تهران آغاز شده و در حال الگو شدن برای سایر استان های کشور است.
هاشمی با بیان اینکه با ایجاد مبادی عرضه مستقیم کالاهای با کیفیت، متخلفین نیز مجبور به تغییر رویه خود می شوند افزود: اتحادیه ها باید نسبت به برخورد با واحدهای متخلف و نیز آموزش سایر واحدها فعالیت های پیوسته ای داشته باشند تا از هرگونه خلاف احتمالی جلوگیری شود.
استاندار تهران بستن مسیر تخلفات واحدهای صنفی را از جمله وظایف ذاتی اتحادیه ها ذکر کرد و گفت: در واقع خود اتحادیه ها باید در مسیر سالم سازی قدم بردارند.
وی با اشاره به لزوم آگاهسازی مردم نسبت به خرید کالاهای باکیفیت مناسب تصریح کرد: صدا و سیما از جمله موثرترین دستگاه ها برای آگاهسازی مردم در این ارتباط محسوب می شود ضمن اینکه ائمه جمعه و سایر دستگاه های دارای تریبون نیز می توانند کمک کننده باشند.
هاشمی با اشاره به پیشنهاد مطرح شده در این جلسه نسبت به تنبیه اجتماعی متخلفان اصناف بخصوص فروشندگان و توزیع کنندگان کالاهای سلامت محور گفت: اگر این کار اشکال حقوقی نداشته باشد و خلاف قانون نیز نباشد بهترین شیوه برخورد است و تاثیرگذاری آن از جریمه های نقدی بسیار بیشتر است که می تواند از طریق رسانه ها انجام شود.
استاندار تهران به تشویق واحدهای صنفی درستکار نیز اشاره کرد و گفت: هرواحدی که در حوزه فعالیت های خود اقدامی وی‍‍‍‍‍‍ژه و نوآوری داشته باشد باید تشویق شود.
وی به ساماندهی فروشندگان برندها اشاره کرد و افزود: نباید کالاهای استوک خارجی که باقیمت های اندک خریداری می شود با قیمت های بالا به مردم عرضه شود.
هاشمی تاکید کرد: تاوقتی که میزان عرضه و تقاضا در جامعه متناسب نباشد این عوارض وجود خواهد داشت.
استاندار تهران ضمن تمجید از گشت های مشترک دستگاه های نظارتی در استان تهران نیز گفت: این اقدامات خوب است ولی کافی نیست و باید برخورد با سرچشمه های اصلی در دستور کار قرار گیرد.
به گفته ی وی توجه به حفظ حقوق مردم از جمله وظایف ذاتی دستگاه های اجرایی استان است.

* شبکه تهران تا دو ماه آینده آغاز بکار می کند
استاندار تهران با اشاره به انتصاب مدیر شبکه استانی تهران از سوی رئیس سازمان صدا و سیما گفت: مدیری جوان و توانمند به مدیریت شبکه تهران منصوب شده و قرار است تا دو ماه آینده به طور رسمی شبکه استانی تهران آغاز بکار کند.
وی ابراز امیدواری کرد که مردم و مسئولان استان بتوانند بوسیله شبکه استانی تهران بدون محدودیت و مستقیم با هم در ارتباط باشند.
تهرام**2079/1831

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.